İleri Derece Satınalma Teknikleri Eğitimi

İleri Derece Satınalma Teknikleri Eğitimi

2 Gün

10:00 - 17:00

İleri Derece Satınalma Teknikleri Eğitimi ‘nin Amacı:

İleri Derece Satınalma Teknikleri Eğitimi, satınalma profesyonellerinin katılabileceği bir eğitim programıdır. İleri Derece Satınalma Teknikleri Eğitimi ’nde, satınalma yöntemleri, satınalma sözleşmeleri, satınalma tedarikçi ilişkileri, satınalma raporları, satınalma ödeme politikaları, satınalma geleceği konularını detaylandırıyoruz.

İleri Derece Satınalma Teknikleri Eğitimi

İleri Derece Satınalma Teknikleri Eğitimi İçeriği:

 • Stratejik Satınalma Nasıl Olmalı?
 • Satınalmanın Organizasyondaki Yeri ve Önemi
 • Satınalma Departmanının Organizasyonu ve Yapılanması
 • Satınalma Hedefleri ve Doğru Fiyat Politikası
 • Satınalma Profesyonellerinde Olması Gereken Özellikler

 

■ Tedarikçi Yönetimi

 • Hedef Tedarikçi Seçme Tekniği
 • Tedarikçi Profili Belirleme
 • Tedarikçilerin Sınıflandırılması ve Teknikleri
 • Örnek Satınalma Sözleşmeleri

 

■ Fiyat ve Sözleşme Yönetimi

 • Fiyat Teklifleri
 • Fiyat Modelleri
 • Toplam Mal Oluş Maliyeti ve Risk Faktörleri
 • Sipariş Miktarı, Süre ve Fiyat İlişkisi
 • Dış Pazar Kurumlar ile Fiyat Yönetimi

 

■ Yurt İçi ve Yurt Dışı İlişkilerde Ödeme Yöntemleri

 • Satınalma Açısından Ödeme Yöntemleri
 • Peşin Ödeme
 • Vesaik Mukabili Ödeme ve Konsinye
 • Mal Mukabili Ödeme

 

■ Satınalma Raporları

 • Raporlama Teknikleri
 • Satınalma’nın Olmazsa Olmaz Raporları ve Örnekler
 • Rapor Hazırlamada ERP’lerin Kullanılması

 

■ Satınalma’nın Geleceği

 • Satınalma Fonksiyonlarındaki Değişim
 • Gelecekte Tedarikçi ve Fiyat Yönetimi
 • Gelecekte Satınalma Profesyonellerinde Olması Gereken Yetenekler
 • Teknolojik Satınalma

Uygulamalar

İleri Derece Satınalma Teknikleri Eğitimi Bilgileri:

Eğitimler

 • Eğitimler 15 kişi ile sınırlıdır.
 • Eğitimin tamamına katılım durumunda “Katılım Sertifikası” verilmektedir.

Kurum içi Eğitimlere Kayıt

 • Kurumunuza yönelik eğitimlerle ilgili detaylı bilgi almak için eğitim başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Açık Eğitimlere Kayıt

 • İlgili form ile ön kayıt alınmış olur.
 • Kesin kayıt sonrasında ödeme dekontu talep edilir.
 • Eğitimlerimiz anlaşmalı otellerde gerçekleştirilmektedir.

İleri Derece Satınalma Teknikleri Eğitimi Başvuru Formu

  Diğer Eğitimler

  Pazarlama Eğitimleri

  Pazarlama Eğitimleri, kurumun imajı ve marka yönetimi açısından son derece önemlidir. Doğru ve amacına uygun olarak gerçekleştirilen pazarlama plan ya da stratejileri kurumu hedeflediği yere götürür.

  Pazarlama, son dönemlerde kurumlar tarafından oldukça yoğun talep gören bir alan. İş böyle olunca da bu yöntemi en etkili şekilde kullanmak, firmaları rakiplerinden ön plana çıkarabiliyor.

  İstanbul Eğitimler, Pazarlama Eğitimleri dahilinde, kurumların ihtiyacı olabileceği kategorilerde eğitimler ile siz profesyonellerin iş hayatına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

  Nöro Pazarlama Eğitimleri, Dijital Pazarlama Eğitimleri, Mobil Pazarlama Eğitimleri, Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Pazarlama Uzmanlık Eğitimi, Kurumsal İletişim Eğitimi, Ürün ve Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Araştırma Yönetimi Eğitimi, Pazarlama Planı Eğitimi bu seçeneklerden bazıları.

  Sizler de pazarlama eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Satış Eğitimleri

  Satış eğitimleri ile amacımız, sektördeki konumunuza, kurum vizyon ve misyonuna uygun, doğru satış stratejileri ve doğru satış kanalları ile farkındalığınızın arttırılması yönündedir.

  Satış, günümüzün en ritmik ve stresli mesleklerinden biri. Eğer, satış odaklı bir mesleğimiz varsa ve hedefimizi bu yönde belirlemişsek, üstüne profesyonel bir eğitim ile kendimizi geliştirmeye yönelik rotamızı çizebiliriz.

  İstanbul Eğitimler, satış konusunda deneyimli eğitmenlerin uygulamalı eğitimleriyle sizin bu yönünüze daha da katkıda bulunmayı amaçlıyor.

  Nörosatış Eğitimi, Bayi Yönetimi Eğitimi, İleri Satış Becerileri Eğitimi, Satışta Çözüm Odaklılık Eğitimi, Satış Becerileri Geliştirme Eğitimi, Satışın Formülü Eğitimi, Temel Satış Becerileri Eğitimi, Stratejik Satış Yöntemleri Eğitimi, Telefonda Satış ve Müşteri Yönetimi Eğitimi, Satış Hedef Odaklılık Eğitimi, Kilit Müşteri Yönetimi Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

  Sizler de satış eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Unutmayalım ki doğru müşteriye doğru satış politikası, başarıyı arttıran en önemli etkendir.

  Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri

  Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri ile hedef ve sonuç odaklı yönetim şekilleri, başarılı bir lider ve yöneticide olması gereken önemli özellikleri, stratejik yönetimin amacı, avantajları ve birçok konu başlıklarını uygulamalı olarak iş hayatınıza taşımanıza yardımcı oluyoruz.

  Yöneticiler, yönetici adayları, girişimciler, firma sahipleri, liderler ve bu alanda ilerlemek isteyen herkes uygulamalı eğitimlerimize katılabilir.

  Kabile Liderliği Eğitimi, Nöroliderlik Eğitimi, Stratejik Yönetim Eğitimi, Yönetimde Takım Ruhu ve Motivasyon, Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Fasitilasyon Eğitimi, Etkin Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Performans Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Temel Yönetim Becerileri ve Yöneticilik Eğitimi, Değişim Yönetimi Eğitimi, Kriz Yönetimi Eğitimi, Liderlik Eğitimi, Yöneticilik Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

  Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Kişisel Gelişim Eğitimleri

  Birbirinden farklı, ihtiyaç ya da ilgi duyduğunuz alanlarda yer alan kişisel gelişim eğitimleri ile farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

  Temel Koçluk Atölyesi, Holistik Form Eğitimi, NLP ile Yaşam Koçluğu, Nefes Eğitimi, Farkındalık Eğitimi, Meditasyon Eğitimi, Mandala Çizim Eğitimi, Mandala ve Farkındalık Eğitimi, Renk ve Stil Eğitimi, Öğrenci Koçluğu ve Tercih Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Eğitimi, Etkili İletişim ve Diksiyon Eğitimi, Başarı ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, İş Yerinde Yetkinlik Eğitimi, Motivasyon ve Özgüven Kazanımı İçin İpuçları, Stres Yönetimi Eğitimi, Kişisel İmaj Yönetimi Eğitimi, İletişim Eğitimi, Dökümantasyon ve Raporlama Eğitimi, Toplantı Yönetimi Eğitimi, Problem Çözme ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, Fasilitasyon Eğitimi, İnovasyon Eğitimi, E-posta Kullanımı Eğitimi, Etkili İletişim Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

  Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  İnsan Kaynakları Eğitimleri

  İnsan Kaynakları Eğitimleri; İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi olarak yer almaktadır.

  İnsan Kaynakları, kurumların en stratejik yeridir. Kurumların menfaatlerini ön plana çıkaracak noktalarda karar vericidir. Çalışan ve üreten motivasyonunu sürekli zinde tutmakla sorumludur.

  Bizler de bu kriterlerin sizler için önemli olabileceği düşüncesiyle, İnsan Kaynakları Eğitimi, İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi organize etmekteyiz.

  Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri

  Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri ile kurumların mevcut müşterilerini korumaları ve gelecek dönemde de müşteri memnuniyeti sağlanması amaçlanmaktad

  Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimleri

  Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi, kurum içerisinde gerekli olan satınalma, stok, depo ve tedarik konuları uygulamalı örnekleriyle aktarılmaktadır.

  Satınalma Eğitimi ile günümüz rekabet koşulları ve kurum ürün/hizmet kalemleri gözden geçirilerek tedarik süreçleri aktarılır. Satınalma Eğitimi ile bir ürün ya da hizmetin, uygun fiyatlarda, belirtilen terminler ile kalite standartlarına uygun bir şekilde tedarik edilmesi konuları üzerinde durulur.

  Satınalma için bazı teknik konular ve işleyişin bilinmesi süreç açısından önemlidir. Satınalma Eğitimi ile teknik konular yanında sektöre özel fayda sağlayabilecek bazı detaylar da aktarılır.

  Satınalma depo, kalite, satış, lojistik, üretim ve planlama ile sürekli irtibat halindedir. Satınalma Eğitimleri ile bölümler arası teknik süreç yapılanması ve bölüm iletişim koordinasyonları üzerinde de durulur.

  Satınalma Eğitimleri’nde, satınalma teknikleri, yeni nesil satınalma dinamikleri, kurumlara özgü satınalma tüyoları, satınalma ve müzakere edebilme bilinci, satınalmanın toplam kalite yönetimi üzerindeki etkisi, satınalma deneyimleri, satınalma ekibinin gelişimi, satınalma hikayeleri, satınalma kurum örnekleri ve sürdürülebilir satınalma süreçleri üzerinde durulur.

  Satınalma Eğitimleri ile Satınalma Uzmanları ve Satınalma konusunda kendisini geliştirmek isteyen iş profesyonellerine özgü mesleki bilgi vermek hedeflenir. Satınalma Eğitimleri, deneyimlerle tecrübe edilen bir süreç olduğu için katılımcılarımızın da katılım sağlayabileceği dinamik bir yapıda eğitimlerimiz gerçekleştirilir.

  Sizler de Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Muhasebe ve Finans Eğitimleri

  Muhasebe ve Finans Eğitimleri, kurumların muhasebe ve finans bölümlerinde çalışmakta olan personele ya da kurumların farklı bölümlerinde çalışıp, bu konulara ilgi duyan personele katkı sağlamaktadır.

  Danışmanlık Hizmeti

  İstanbul Eğitimler, kurumsal eğitim programlarının dışında, kurumların ihtiyaç ve taleplerine yönelik danışmanlık hizmeti de vermektedir.

  Kurumsallaşma sürecine adaptasyon, görev tanımlarının yapılandırması, yetenek ve performans yönetimi, insan kaynakları süreçleri, kurumsal iletişim, iş analizi, kurum kültürü ve kurum algısı oluşturma, bireysel koçluk ve mentorlük faaliyet gösterdiği danışmanlık alanlarıdır.

  Nasıl İlerleriz?

  • Mevcut durum ve süreç analiz ederiz.
  • Hedef ve beklentilerinizi dinleriz.
  • Uygulama Planı oluştururuz.
  • Süreci başlatırız.