Mavi Yaka Eğitimleri

Mavi Yaka Eğitimleri

Mavi Yaka Eğitimleri: Mavi Yaka kavramının, iş dünyasında, beden gücüne dayalı iş yapmalarından ötürü, genelinde mavi üniforma giymelerinden ötürü kullanılan bir terim olduğunu biliriz. Mavi yaka zihinlerde, üretkenliği ve bir akışı temsil eder.

Kurumsal gelişim sürecinde, mavi yakalı personelimizin kuruma karşı, kendini değerli, ait hissetme, kurumu sahiplenme ve koruma, motivasyonun yüksek olması kavramları önemlidir.

Mavi yaka, genellikle işçileri kapsar. Mavi yakalı personel, maaşlı çalışmanın dışında, saatlik, parça başına, yevmiye olarak da ücret alabilir.

Mavi yakalılar, kurumun iyileştirme süreçlerinde, kurumun adaletli olmasını önemser. Emek yoğun işlerinin görünmesini ve ödüllendirme konusunda eşit davranılmasını talep eder. Bu kapsamda, kurumun İnsan Kaynakları Birimi’nin performans yönetimi konusunda ilgili bölümlerle, bölüm şef ya da ustabaşı ile iç içe çalışması, gözlemlemesi gerekir.

Mavi yaka personel, üretim fabrikalarında yer alan personelden, güvenlik-temizlik görevlileri, çay dağıtım görevlilerine kadar genel bir meslek listesini kapsar. Mavi yakalılar, genelde sahada, aktif ve ayakta iş süreçlerini yönetir. Yaptıkları işe göre rahat kıyafetler giyer, yine yapılan işin işleyişine göre baret takarlar. İş güvenliği ve işçi sağlığı genelgeleri, yasal düzenlemeleri de, mavi yakalı personelin iş akış denetimi üzerine çalışır, kurumlarda yaşanabilecek kaza riskine karşı, gerekli görülen önlemleri alır.

Bir kurumda, mavi yaka personelinin gelişim ve eğitim süreci de önemlidir. Dünya rekabet sürecinde, görünen odur ki, personeli mutlu kurumlar, daha üretken ve daha motive bir şekilde çalışmalarını yürütür.

Mavi yakalılara özgü geliştirilen eğitimlerin, İnsan Kaynakları ya da bölüm yöneticileri tarafından doğru saptanması önemlidir. İstihdam sağlayan mavi yakalı personel ile çalışmalarını yürüten kurum yetkililerinin, kurumsal gelişime özgü bir eğitim planlaması ya da eğitim takvimi hazırlaması oldukça yerinde olur.

Mavi yakalılara özgü eğitimler, kişilerin/bölümlerin amacına uygun, kişinin empati kurabileceği özgün bir dille ifade edilmelidir.

Mavi yakalı çalışma grupları, kurumların kalite ve sürdürülebilirlikleri açısından kuruma değer ve başarı katan personelidir. Mavi yakalı gruplar, kurumun varlık sebepleri olmakla birlikte, yeri geldiğinde kurumun potansiyelinin dahi belirleyicisidir. Bu sebeple, kurumlara mavi yaka eğitimlerinin belirli periyotlarda düzenli olarak gerçekleştirilmesini önermekteyiz.

Mavi yaka eğitimleri, kurumların vizyon ve öngörülebilir hedefleri açısından çalışanlarına oldukça önemli avantajlar sağlayan ve farkındalık yaratan bir eğitim modelidir.

Mavi yaka eğitimleri için ön hazırlık, katılımcıların ihtiyaçlarını alabilme, sektörü iyi analiz edebilme ve eğitim beklentilerini alabilmekte önemlidir.

Mavi yaka eğitimleri esnasında, katılımcılarla iletişim, katılımcıları eğitime dahil edebilme, eğitim esnasında katılımcılara verilen geri bildirimler, eğitimlere uygun, örnekler, analizler, vaka çalışmaları ve uygulamalar, katılımcıların saha da rahatlıkla kullanabilmelerine fayda sağlar.

Mavi yaka eğitimlerinde, katılımcı olarak yer alan yöneticilerin veya çalışanların ihtiyaç analizi doğru tespit edilebilmeli, katılımcılara seçenekli, uygulanabilir metotlar da verilebilmelidir. Günümüz yetişkin eğitimlerinde, artık teorik bilginin dışında, gerçekleştirilebilecek öğrenme metotları, gruplara göre değişiklik gösterilerek özenle hazırlanabilmelidir.

Mavi yaka eğitimlerinin verimli geçmesi ve faydalı olabilmesi için bazı noktalar önemlidir.

 • Eğitime katılım sağlayacak mavi yaka gruplarının iyi organize edilmesi gerekir.
 • Mavi yakalı katılımcıların ihtiyaçları doğru tespit edilebilmeli.
 • Eğitim firması, mavi yakalı katılımcıların beklenti, işsel deneyim ve gereksinimlerini iyi tanımlayabilmeli.
 • Her sektörün beklenti ve ihtiyaçları farklılık gösterebilir. Bu sebeple, eğitim firması eğitim öncesi hazırlıklarını en iyi şekilde yapabilmeli.
 • Mavi yaka eğitimlerinde çalışan, yönetici, şef, usta, usta başı gibi farklı grup katılımcılarında ortak bir iletişim dilini sağlayabilmek gerekir.
 • Mavi yaka eğitimlerinde, bazı hassas noktalar pratiklerle gelişir. Bu sebeple, eğitimler uygulamalarla pekiştirilir.
 • Mavi yaka eğitimlerinde, koçluk ve mentörlük edebilmek, katılımcılara geri bildirimler verebilmek, katılımcıların saha deneyimlerine katkıda bulunur.
 • Katılımcıları anlamak, dinlemekten geçer. Müzakere edilebilen eğitimler amacına ulaşır.
 • Mavi yaka eğitimlerinde, kurum yönetiminin istekleri de iyi algılanmalı, yönetim, sektörel dengeler ve katılımcıların hali hazırda yaptıkları işsel süreçler değerlendirilerek eğitimin seyri geliştirilmelidir.
 • Mavi yaka eğitimleri sonunda değerlendirmeler alınarak, görüş ve düşünceler üzerinden genel bir değerlendirilme alınır.
 • Mavi yaka eğitimlerinde, süreklilik önemli olup, eğitimlerde senelik bir takvim ile ilerlenmesi, kurumlar açısından uzun vadede güzel sonuçlar getirecektir.

Mavi Yaka Eğitimleri‘ne yönelik önemli detayları edinebilmek için Kurumsal Eğitim programlarımızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul Eğitimler

Mavi Yaka Eğitimleri

Pazarlama Eğitimleri

Pazarlama Eğitimleri, kurumun imajı ve marka yönetimi açısından son derece önemlidir. Doğru ve amacına uygun olarak gerçekleştirilen pazarlama plan ya da stratejileri kurumu hedeflediği yere götürür.

Pazarlama, son dönemlerde kurumlar tarafından oldukça yoğun talep gören bir alan. İş böyle olunca da bu yöntemi en etkili şekilde kullanmak, firmaları rakiplerinden ön plana çıkarabiliyor.

İstanbul Eğitimler, Pazarlama Eğitimleri dahilinde, kurumların ihtiyacı olabileceği kategorilerde eğitimler ile siz profesyonellerin iş hayatına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nöro Pazarlama Eğitimleri, Dijital Pazarlama Eğitimleri, Mobil Pazarlama Eğitimleri, Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Pazarlama Uzmanlık Eğitimi, Kurumsal İletişim Eğitimi, Ürün ve Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Araştırma Yönetimi Eğitimi, Pazarlama Planı Eğitimi bu seçeneklerden bazıları.

Sizler de pazarlama eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satış Eğitimleri

Satış eğitimleri ile amacımız, sektördeki konumunuza, kurum vizyon ve misyonuna uygun, doğru satış stratejileri ve doğru satış kanalları ile farkındalığınızın arttırılması yönündedir.

Satış, günümüzün en ritmik ve stresli mesleklerinden biri. Eğer, satış odaklı bir mesleğimiz varsa ve hedefimizi bu yönde belirlemişsek, üstüne profesyonel bir eğitim ile kendimizi geliştirmeye yönelik rotamızı çizebiliriz.

İstanbul Eğitimler, satış konusunda deneyimli eğitmenlerin uygulamalı eğitimleriyle sizin bu yönünüze daha da katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nörosatış Eğitimi, Bayi Yönetimi Eğitimi, İleri Satış Becerileri Eğitimi, Satışta Çözüm Odaklılık Eğitimi, Satış Becerileri Geliştirme Eğitimi, Satışın Formülü Eğitimi, Temel Satış Becerileri Eğitimi, Stratejik Satış Yöntemleri Eğitimi, Telefonda Satış ve Müşteri Yönetimi Eğitimi, Satış Hedef Odaklılık Eğitimi, Kilit Müşteri Yönetimi Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de satış eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayalım ki doğru müşteriye doğru satış politikası, başarıyı arttıran en önemli etkendir.

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri ile hedef ve sonuç odaklı yönetim şekilleri, başarılı bir lider ve yöneticide olması gereken önemli özellikleri, stratejik yönetimin amacı, avantajları ve birçok konu başlıklarını uygulamalı olarak iş hayatınıza taşımanıza yardımcı oluyoruz.

Yöneticiler, yönetici adayları, girişimciler, firma sahipleri, liderler ve bu alanda ilerlemek isteyen herkes uygulamalı eğitimlerimize katılabilir.

Kabile Liderliği Eğitimi, Nöroliderlik Eğitimi, Stratejik Yönetim Eğitimi, Yönetimde Takım Ruhu ve Motivasyon, Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Fasitilasyon Eğitimi, Etkin Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Performans Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Temel Yönetim Becerileri ve Yöneticilik Eğitimi, Değişim Yönetimi Eğitimi, Kriz Yönetimi Eğitimi, Liderlik Eğitimi, Yöneticilik Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Birbirinden farklı, ihtiyaç ya da ilgi duyduğunuz alanlarda yer alan kişisel gelişim eğitimleri ile farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Temel Koçluk Atölyesi, Holistik Form Eğitimi, NLP ile Yaşam Koçluğu, Nefes Eğitimi, Farkındalık Eğitimi, Meditasyon Eğitimi, Mandala Çizim Eğitimi, Mandala ve Farkındalık Eğitimi, Renk ve Stil Eğitimi, Öğrenci Koçluğu ve Tercih Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Eğitimi, Etkili İletişim ve Diksiyon Eğitimi, Başarı ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, İş Yerinde Yetkinlik Eğitimi, Motivasyon ve Özgüven Kazanımı İçin İpuçları, Stres Yönetimi Eğitimi, Kişisel İmaj Yönetimi Eğitimi, İletişim Eğitimi, Dökümantasyon ve Raporlama Eğitimi, Toplantı Yönetimi Eğitimi, Problem Çözme ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, Fasilitasyon Eğitimi, İnovasyon Eğitimi, E-posta Kullanımı Eğitimi, Etkili İletişim Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Eğitimleri

İnsan Kaynakları Eğitimleri; İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi olarak yer almaktadır.

İnsan Kaynakları, kurumların en stratejik yeridir. Kurumların menfaatlerini ön plana çıkaracak noktalarda karar vericidir. Çalışan ve üreten motivasyonunu sürekli zinde tutmakla sorumludur.

Bizler de bu kriterlerin sizler için önemli olabileceği düşüncesiyle, İnsan Kaynakları Eğitimi, İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi organize etmekteyiz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri ile kurumların mevcut müşterilerini korumaları ve gelecek dönemde de müşteri memnuniyeti sağlanması amaçlanmaktad

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi, kurum içerisinde gerekli olan satınalma, stok, depo ve tedarik konuları uygulamalı örnekleriyle aktarılmaktadır.

Sizler de Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Muhasebe ve Finans Eğitimleri

Muhasebe ve Finans Eğitimleri, kurumların muhasebe ve finans bölümlerinde çalışmakta olan personele ya da kurumların farklı bölümlerinde çalışıp, bu konulara ilgi duyan personele katkı sağlamaktadır.

Danışmanlık Hizmeti

İstanbul Eğitimler, kurumsal eğitim programlarının dışında, kurumların ihtiyaç ve taleplerine yönelik danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Kurumsallaşma sürecine adaptasyon, görev tanımlarının yapılandırması, yetenek ve performans yönetimi, insan kaynakları süreçleri, kurumsal iletişim, iş analizi, kurum kültürü ve kurum algısı oluşturma, bireysel koçluk ve mentorlük faaliyet gösterdiği danışmanlık alanlarıdır.

Nasıl İlerleriz?

Mevcut durum ve süreç analiz ederiz.
Hedef ve beklentilerinizi dinleriz.
Uygulama Planı oluştururuz.
Süreci başlatırız.

Kurumsal Danışmanlık Kategorileri
Kurumsal Gelişim Planı Danışmanlığı
Yönetim Danışmanlığı
Pazarlama Danışmanlığı
Satış Danışmanlığı
Satınalma Danışmanlığı
Depo ve Stok Yönetimi Danışmanlığı
Uluslararası Pazarlara Giriş Stratejileri Danışmanlığı

Kurumsal Gelişim Analizleri
Swot Analizi
Gap Analizi (Mevcut Durum Analizi)
Fayda Maliyet Analizi
Kalite Çemberleri
Portföy Analizi
Q-Sort Analizi
Delphi Tekniği
Nominal Grup Tekniği
Çoklu Oylama (Multivoting) Tekniği

Mavi Yaka Eğitimleri : Kurumsal gelişim sürecinde, mavi yakalı personelimizin kuruma karşı, kendini değerli hissetme kavramları önemlidir.