Mutlu Olmanın Sırları

Mutlu Olmanın Sırları: Mutlu olmak, kavramsal olarak “kendini iyi hissetmek” anlamına da geliyor. Konu ve anlamı bu kadar net ve basitken, durumu karmaşık hale getiren dengeler ne olabilir? Uzmanların bu konuda birleştiği ortak nokta; insan kendi kendine mutlu olmayı başarabiliyorsa, dış etkenleri yönetmek daha kolaydır.

İnsan kendini nasıl mutlu edebilir? Dış çevreyi nasıl yönetebilirim? Günlük hayatımızda kullanabileceğimiz, iletişim becerilerini arttırma tüyoları neler? Maddeler halinde inceleyelim.

 

Mutlu Olmanın Sırları

 • Değişim ve keşif yolculuğuna önce kendinle başlamak.

 

 • İsteklerini net, kısa, öz, çekinmeden ve makul bir üslupla ifade edebilmek.

 

 • Özellikle iş hayatında, ne kadar engelle karşılaşırsan karşılaş, asla pes etmemek.

 

 • Gerektiği durumlarda “Hayır” demeyi bilmek.

 

 • Çok çaba gösterdin, baktın seni aşağıya çeken maddi-manevi bir süreç ve insanlar var. Bu durumda, gerektiğinde gelişimine engel olan insanlardan, hal ve davranışlardan, rutin alışkanlıklarından vazgeçip, yeni hedefler geliştirmek gerekir.

 

 • Bazen değişim, bazen de sadeleşmek iyi gelir.

 

 • Her zaman muhteşem olup, sürekli çevreni memnun etmek zorunda değilsin, üstüne düşen görevi yerine getirmen yeterli.

 

 • Sürekli sevilmek ve çevren tarafından onaylanmak zorunda değilsin, senin görüşlerine de değer verilip, saygı duyulabilecek zamanlara ihtiyaç duyabilirsin.

 

 • Empati yapmak, bazen önemli bir kurtarıcıdır. İnsanları kendi bakış açına göre yargılama, karşındakilerin de senin o an ne yaşadığını bilmeden yaptığı yorumları dikkate alma. Unutma, herkes kendi hayatını yaşıyor.

 

 • Kendine ait bir konfor alanın olsun. Karşındaki insanlarında, bir konfor alanı olabileceğini, zaman zaman anımsat kendine.

 

 • İnsanlara, ilişkilerine bağımlı değil, bağlı ol.

 

 • Sürekli şikayet etmek yerine, çözümlerine odaklan.

 

 • Dijital platformlar dışında da bir hayat var. Bazen sosyal medya detoksu yap kendine.

 

 • Teşekkür etmek, takdir etmek, karşındakine değer verdiğini gösteren cümleler kurmak, karşılıklı olarak iyi hissettirir.

 

 • Affetmek, karşındaki kişiyi onayladığını değil, içsel olarak rahatlamanı sağlar.

 

 • İnsanları olduğu şekliyle kabul etmeye başladığında, görüş ayrılıklarına saygı duyduğunda, tartışmaya meyilli ortamlardan otomatikman uzaklaştığını göreceksin.

 

 • Herkesle istediği an görüşemeyebilirsin, zamanın kullanımı sana bağlı, karşı tarafın isteklerine göre değil.

 

 • Egolarını doğru yönetemezsen, bir bakarsın ki egolar seni yönetiyor. Herkesin yeteneklerinin, kültür, öğrenim seviyesi ve kapasitesinin farklı olabileceğini unutma.

 

 • Eleştirinin kalitesi, düzgün üslup ile doğru orantılıdır. Ses tonunun yükselmesi, yanlış kelime kullanımı, beden dilinin olumsuz kullanımı, karşındakini küçümseme ya da alaycı tutum, seni haklıyken haksız hale getirebilir.

 

 • Yapıcı düşünceler, eleştiriler kulağında küpe olsun, olumsuz eleştirileri önemseme.

 

 • “Özür Dilemek” önemli bir cümledir. Sürekli kullanırsan değersizlik algısı yaratır, gerektiği yerde kullanırsan saygınlık kazanırsın.

 

 • “Hatasız Kul Olmaz”, deneyimlerimiz hatalarımızdan oluşan bir serüven olup, hiç kimse mükemmel doğmamıştır. Hata yapmaktan değil, deneyimlememekten kork.

 

 • Doğanın, toprağın ve renklerin dinlendirici bir etkisi olduğu kanıtlandı. Yürümek, yüzmek, resim yapmak, bir hobi edinmek, hatta bazen de boş boş durmak ve kendini dinlemek iyi gelir insana.

 

 • Dengeli sosyalleşme ve sana kendini iyi hissettirecek bir sosyal çevre, farklı gelecektir.

 

 • Kendi ayaklarının üzerinde durabilme duygusu kendini iyi hissettirir.

 

 • Herkesle dost olup, her konuyu paylaşamayacağını biliyorsun.

 

 • Dedikodu yapan da dinleyen de, dedikodu yapılan kadar masum olmayacaktır.

 

 • Değişen ve gelişen bir Dünya varken, sende gelişmek zorundasın.

 

 • Kitap okumak, müzik dinlemek, seyahat etmek, sinema, tiyatro ya da konsere gitmek, zaman ne kadar değişse de, hobi olarak hayatımızdalar ve bize çok şey katıyorlar.

 

 • Bir tebessüm ve gülümseme, ortama pozitif bir etki bırakır.

 

 • Ve tabii ki artık her alanda, her konuda kendini geliştireceğin eğitimler var. Eğitimin yaşı, cinsiyeti ya da zamanı yok. Yeter ki sen iste.  :)

 

İstanbul Eğitimler

Kurumsal  Eğitimler

Pazarlama Eğitimleri

Pazarlama Eğitimleri, kurumun imajı ve marka yönetimi açısından son derece önemlidir. Doğru ve amacına uygun olarak gerçekleştirilen pazarlama plan ya da stratejileri kurumu hedeflediği yere götürür.

Pazarlama, son dönemlerde kurumlar tarafından oldukça yoğun talep gören bir alan. İş böyle olunca da bu yöntemi en etkili şekilde kullanmak, firmaları rakiplerinden ön plana çıkarabiliyor.

İstanbul Eğitimler, Pazarlama Eğitimleri dahilinde, kurumların ihtiyacı olabileceği kategorilerde eğitimler ile siz profesyonellerin iş hayatına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nöro Pazarlama Eğitimleri, Dijital Pazarlama Eğitimleri, Mobil Pazarlama Eğitimleri, Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Pazarlama Uzmanlık Eğitimi, Kurumsal İletişim Eğitimi, Ürün ve Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Araştırma Yönetimi Eğitimi, Pazarlama Planı Eğitimi bu seçeneklerden bazıları.

Sizler de pazarlama eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satış Eğitimleri

Satış eğitimleri ile amacımız, sektördeki konumunuza, kurum vizyon ve misyonuna uygun, doğru satış stratejileri ve doğru satış kanalları ile farkındalığınızın arttırılması yönündedir.

Satış, günümüzün en ritmik ve stresli mesleklerinden biri. Eğer, satış odaklı bir mesleğimiz varsa ve hedefimizi bu yönde belirlemişsek, üstüne profesyonel bir eğitim ile kendimizi geliştirmeye yönelik rotamızı çizebiliriz.

İstanbul Eğitimler, satış konusunda deneyimli eğitmenlerin uygulamalı eğitimleriyle sizin bu yönünüze daha da katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nörosatış Eğitimi, Bayi Yönetimi Eğitimi, İleri Satış Becerileri Eğitimi, Satışta Çözüm Odaklılık Eğitimi, Satış Becerileri Geliştirme Eğitimi, Satışın Formülü Eğitimi, Temel Satış Becerileri Eğitimi, Stratejik Satış Yöntemleri Eğitimi, Telefonda Satış ve Müşteri Yönetimi Eğitimi, Satış Hedef Odaklılık Eğitimi, Kilit Müşteri Yönetimi Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de satış eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayalım ki doğru müşteriye doğru satış politikası, başarıyı arttıran en önemli etkendir.

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri ile hedef ve sonuç odaklı yönetim şekilleri, başarılı bir lider ve yöneticide olması gereken önemli özellikleri, stratejik yönetimin amacı, avantajları ve birçok konu başlıklarını uygulamalı olarak iş hayatınıza taşımanıza yardımcı oluyoruz.

Yöneticiler, yönetici adayları, girişimciler, firma sahipleri, liderler ve bu alanda ilerlemek isteyen herkes uygulamalı eğitimlerimize katılabilir.

Kabile Liderliği Eğitimi, Nöroliderlik Eğitimi, Stratejik Yönetim Eğitimi, Yönetimde Takım Ruhu ve Motivasyon, Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Fasitilasyon Eğitimi, Etkin Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Performans Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Temel Yönetim Becerileri ve Yöneticilik Eğitimi, Değişim Yönetimi Eğitimi, Kriz Yönetimi Eğitimi, Liderlik Eğitimi, Yöneticilik Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Birbirinden farklı, ihtiyaç ya da ilgi duyduğunuz alanlarda yer alan kişisel gelişim eğitimleri ile farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Temel Koçluk Atölyesi, NLP ile Yaşam Koçluğu, Nefes Eğitimi, Farkındalık Eğitimi, Meditasyon Eğitimi, Mandala Çizim Eğitimi, Mandala ve Farkındalık Eğitimi, Renk ve Stil Eğitimi, Öğrenci Koçluğu ve Tercih Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Eğitimi, Etkili İletişim ve Diksiyon Eğitimi, Başarı ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, İş Yerinde Yetkinlik Eğitimi, Motivasyon ve Özgüven Kazanımı İçin İpuçları, Stres Yönetimi Eğitimi, Mutlu Olmanın Sırları, Kişisel İmaj Yönetimi Eğitimi, İletişim Eğitimi, Dökümantasyon ve Raporlama Eğitimi, Toplantı Yönetimi Eğitimi, Problem Çözme ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, Fasilitasyon Eğitimi, İnovasyon Eğitimi, E-posta Kullanımı Eğitimi, Etkili İletişim Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Eğitimleri

İnsan Kaynakları Eğitimleri; İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi olarak yer almaktadır.

İnsan Kaynakları, kurumların en stratejik yeridir. Kurumların menfaatlerini ön plana çıkaracak noktalarda karar vericidir. Çalışan ve üreten motivasyonunu sürekli zinde tutmakla sorumludur.

Bizler de bu kriterlerin sizler için önemli olabileceği düşüncesiyle, İnsan Kaynakları Eğitimi, İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi organize etmekteyiz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri ile kurumların mevcut müşterilerini korumaları ve gelecek dönemde de müşteri memnuniyeti sağlanması amaçlanmaktad

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi, kurum içerisinde gerekli olan satınalma, stok, depo ve tedarik konuları uygulamalı örnekleriyle aktarılmaktadır.

Sizler de Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Muhasebe ve Finans Eğitimleri

Muhasebe ve Finans Eğitimleri, kurumların muhasebe ve finans bölümlerinde çalışmakta olan personele ya da kurumların farklı bölümlerinde çalışıp, bu konulara ilgi duyan personele katkı sağlamaktadır.

Danışmanlık Hizmeti

İstanbul Eğitimler, kurumsal eğitim programlarının dışında, kurumların ihtiyaç ve taleplerine yönelik danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Kurumsallaşma sürecine adaptasyon, görev tanımlarının yapılandırması, yetenek ve performans yönetimi, insan kaynakları süreçleri, kurumsal iletişim, iş analizi, kurum kültürü ve kurum algısı oluşturma, bireysel koçluk ve mentorlük faaliyet gösterdiği danışmanlık alanlarıdır.

Nasıl İlerleriz?

Mevcut durum ve süreç analiz ederiz.
Hedef ve beklentilerinizi dinleriz.
Uygulama Planı oluştururuz.
Süreci başlatırız.

Kurumsal Danışmanlık Kategorileri
Kurumsal Gelişim Planı Danışmanlığı
Yönetim Danışmanlığı
Pazarlama Danışmanlığı
Satış Danışmanlığı
Satınalma Danışmanlığı
Depo ve Stok Yönetimi Danışmanlığı
Uluslararası Pazarlara Giriş Stratejileri Danışmanlığı

Kurumsal Gelişim Analizleri
Swot Analizi
Gap Analizi (Mevcut Durum Analizi)
Fayda Maliyet Analizi
Kalite Çemberleri
Portföy Analizi
Q-Sort Analizi
Delphi Tekniği
Nominal Grup Tekniği
Çoklu Oylama (Multivoting) Tekniği