Öz Güvenimi Nasıl Geliştirebilirim?

Öz Güvenimi Nasıl Geliştirebilirim

Öz Güvenimi Nasıl Geliştirebilirim: Öz güven, kelime anlamı olarak kendinize olan güven anlamına geliyor. Öz güven, kişiliğimizin önemli bir parçası, farklı bir bakış açıyla da duruşumuzu temsil ediyor.

Öz güvenli olmak, karşı tarafta kararlılık etkisi verdiği gibi söz ve davranışlarımızın kabul görülme etkisini de arttırıyor.

Her davranış ve durumda olduğu gibi, özgüven konusunda da denge ve egolarımızı yönetmek önemlidir. Öz güvenli duruşun içerisinde, kimi zaman kendinizi iyi ifade etmek, kimi zaman da karşınızdakini anlamak, sessizlik, sabır ve iyi dinlemek de yer alıyor.

Öz güvenimi nasıl geliştirebilirim?

 • Her şey önce kendinizi sevmek ve mutlu etmekle başlıyor. Öncelikle siz kendinizi iyi tanıyın ve sevin. Olumsuz özelliklerinize odaklanmadan önce, olumlu özelliklerinizi görün ve bu özelliklerinizin hayatınıza kattıklarına odaklanın. Olumsuz özellikleriniz konusunda, uzmanların objektif görüşlerine kulak verin ve bu konuda kendi pratiklerinizi yapın.
 • Sözlerimizin davranışlarımızla aynı olması önemlidir. Bundan dolayıdır ki, ağzımızdan çıkan her kelimenin davranışlarımızla aynı olmasını sağlamalıyız. Karşı taraf bundan bir tedirginlik yaşadığı an, sözlerimizin bir değeri ve anlamı olmayacaktır.
 • Doğru söz ve söylemler akılda kalır. Konu her ne kadar hassas olursa olsun, karşı tarafa aktarılan yanıltıcı ve yalan bir söylem, kişide güvensizlik oluşturur. Güven, sarsıldığı zaman onu tekrar aynı noktaya getirebilmek oldukça zordur. Güvensizlik hissiyatı veren davranışları yapmamaya özen gösterin.
 • Kendinizde güvensizlik oluşturan kavramları yazılı olarak sıralayın. Bu konularda başarılı gördüğünüz kişilerin hayatlarını ve tecrübelerini araştırıp, söz ve davranış modellerini inceleyin.
 • “Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.” Anonim Atasözümüz çok güzel açıklıyor. Her konuyu bilmek durumunda değiliz ama bazı konularda fikir sahibi olmak da bir ortam içerisinde sohbet edebilme yolunu açar. Bundan dolayıdır ki, okumak, araştırmak, eğitim, seminerlere katılmak, vb aktiviteler kişisel gelişimimizi destekler.
 • Hata yaparak öğrenmek, bir öğrenme metodudur. Elbette hata yapacağız. Mevzu, hata yapmamak değil, aynı hataları tekrarlamamaktır. Öz güveni yüksek olan kişiler, hatalarından ders çıkararak, deneyimlerini tecrübeye dönüştürürler.
 • Olumlu ve pozitif düşünme duygu durumu, kendimizi ve karşımızdakini rahatlatır. Sakinlik, en sinirli durumlarda dahi, yavaş tonla kendini ifade etmek, her zaman olumlu ve etkili bir his bırakır.
 • Pozitif ve olumlu düşünme konusunda bir diğer konuda duygularımızı o an yaşamak ve biriktirmemek üzerinedir. Acı, kırgınlık, kızgınlık, yas, vb duygu durumlarını içimizde çok fazla büyütmeden ifade edebilmek önemlidir. Öz güveni yüksek insanlar duygularını yaşamaktan kaçmaz ve inkar etmezler. Hiçbir duygu hali, kişiyi, bir ortamda düşürmez ya da küçültmez.
 • Uygun bir iletişim dili ile yapmak istemediğimiz konularda hayır diyebilmeli, karşımızdaki kişilerin de hayır diyebileceği konular olması durumunda, anlayışla karşılayabilmeliyiz.
 • “Mükemmel iyinin düşmanıdır” der ünlü düşünürler. Bazen detaylarla uğraşıp, ana hedeften, ana konudan, ana temadan uzaklaşmadan ilerlemek, konuyu kaçırmamak gerekir. Her şey mükemmel olmak zorunda değil, zamanla oluşan öz disiplin, iyiyi hak etmenize imkan veriyor.
 • Uygun zaman ve mekana bağlı kıyafet seçimleri, egolarımızı doğru yönetebilmek, tebessüm etmek, gülümsemek, dengeli davranışlar, duygusal zekayı geliştirebilmek, enerjinizi zinde tutmak, adalet ve merhamet dengesi, iş ve sosyal hayatınızda profesyonel olabilmek, kişisel hobileriniz, vb konularda öz güveni dengeleyici başlıklar arasında yer alıyor.

Öz güveninizi geliştirme ve bu konuda diğer önemli detayları edinebilmek için, Öz Motivasyon Eğitim programına katılım sağlayabilirsiniz alabilirsiniz.

İstanbul Eğitimler

Kurumsal  Eğitimler

Pazarlama Eğitimleri

Pazarlama Eğitimleri, kurumun imajı ve marka yönetimi açısından son derece önemlidir. Doğru ve amacına uygun olarak gerçekleştirilen pazarlama plan ya da stratejileri kurumu hedeflediği yere götürür.

Pazarlama, son dönemlerde kurumlar tarafından oldukça yoğun talep gören bir alan. İş böyle olunca da bu yöntemi en etkili şekilde kullanmak, firmaları rakiplerinden ön plana çıkarabiliyor.

İstanbul Eğitimler, Pazarlama Eğitimleri dahilinde, kurumların ihtiyacı olabileceği kategorilerde eğitimler ile siz profesyonellerin iş hayatına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nöro Pazarlama Eğitimleri, Dijital Pazarlama Eğitimleri, Mobil Pazarlama Eğitimleri, Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Pazarlama Uzmanlık Eğitimi, Kurumsal İletişim Eğitimi, Ürün ve Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Araştırma Yönetimi Eğitimi, Pazarlama Planı Eğitimi bu seçeneklerden bazıları.

Sizler de pazarlama eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satış Eğitimleri

Satış eğitimleri ile amacımız, sektördeki konumunuza, kurum vizyon ve misyonuna uygun, doğru satış stratejileri ve doğru satış kanalları ile farkındalığınızın arttırılması yönündedir.

Satış, günümüzün en ritmik ve stresli mesleklerinden biri. Eğer, satış odaklı bir mesleğimiz varsa ve hedefimizi bu yönde belirlemişsek, üstüne profesyonel bir eğitim ile kendimizi geliştirmeye yönelik rotamızı çizebiliriz.

İstanbul Eğitimler, satış konusunda deneyimli eğitmenlerin uygulamalı eğitimleriyle sizin bu yönünüze daha da katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nörosatış Eğitimi, Bayi Yönetimi Eğitimi, İleri Satış Becerileri Eğitimi, Satışta Çözüm Odaklılık Eğitimi, Satış Becerileri Geliştirme Eğitimi, Satışın Formülü Eğitimi, Temel Satış Becerileri Eğitimi, Stratejik Satış Yöntemleri Eğitimi, Telefonda Satış ve Müşteri Yönetimi Eğitimi, Satış Hedef Odaklılık Eğitimi, Kilit Müşteri Yönetimi Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de satış eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayalım ki doğru müşteriye doğru satış politikası, başarıyı arttıran en önemli etkendir.

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri ile hedef ve sonuç odaklı yönetim şekilleri, başarılı bir lider ve yöneticide olması gereken önemli özellikleri, stratejik yönetimin amacı, avantajları ve birçok konu başlıklarını uygulamalı olarak iş hayatınıza taşımanıza yardımcı oluyoruz.

Yöneticiler, yönetici adayları, girişimciler, firma sahipleri, liderler ve bu alanda ilerlemek isteyen herkes uygulamalı eğitimlerimize katılabilir.

Kabile Liderliği Eğitimi, Nöroliderlik Eğitimi, Stratejik Yönetim Eğitimi, Yönetimde Takım Ruhu ve Motivasyon, Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Fasitilasyon Eğitimi, Etkin Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Performans Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Temel Yönetim Becerileri ve Yöneticilik Eğitimi, Değişim Yönetimi Eğitimi, Kriz Yönetimi Eğitimi, Liderlik Eğitimi, Yöneticilik Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Birbirinden farklı, ihtiyaç ya da ilgi duyduğunuz alanlarda yer alan kişisel gelişim eğitimleri ile farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Temel Koçluk Atölyesi, Holistik Form Eğitimi, NLP ile Yaşam Koçluğu, Nefes Eğitimi, Farkındalık Eğitimi, Meditasyon Eğitimi, Mandala Çizim Eğitimi, Mandala ve Farkındalık Eğitimi, Renk ve Stil Eğitimi, Öğrenci Koçluğu ve Tercih Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Eğitimi, Etkili İletişim ve Diksiyon Eğitimi, Başarı ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, İş Yerinde Yetkinlik Eğitimi, Motivasyon ve Özgüven Kazanımı İçin İpuçları, Stres Yönetimi Eğitimi, Kişisel İmaj Yönetimi Eğitimi, İletişim Eğitimi, Dökümantasyon ve Raporlama Eğitimi, Toplantı Yönetimi Eğitimi, Problem Çözme ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, Fasilitasyon Eğitimi, İnovasyon Eğitimi, E-posta Kullanımı Eğitimi, Etkili İletişim Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Eğitimleri

İnsan Kaynakları Eğitimleri; İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi olarak yer almaktadır.

İnsan Kaynakları, kurumların en stratejik yeridir. Kurumların menfaatlerini ön plana çıkaracak noktalarda karar vericidir. Çalışan ve üreten motivasyonunu sürekli zinde tutmakla sorumludur.

Bizler de bu kriterlerin sizler için önemli olabileceği düşüncesiyle, İnsan Kaynakları Eğitimi, İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi organize etmekteyiz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri ile kurumların mevcut müşterilerini korumaları ve gelecek dönemde de müşteri memnuniyeti sağlanması amaçlanmaktad

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi, kurum içerisinde gerekli olan satınalma, stok, depo ve tedarik konuları uygulamalı örnekleriyle aktarılmaktadır.

Sizler de Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Muhasebe ve Finans Eğitimleri

Muhasebe ve Finans Eğitimleri, kurumların muhasebe ve finans bölümlerinde çalışmakta olan personele ya da kurumların farklı bölümlerinde çalışıp, bu konulara ilgi duyan personele katkı sağlamaktadır.

Danışmanlık Hizmeti

İstanbul Eğitimler, kurumsal eğitim programlarının dışında, kurumların ihtiyaç ve taleplerine yönelik danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Kurumsallaşma sürecine adaptasyon, görev tanımlarının yapılandırması, yetenek ve performans yönetimi, insan kaynakları süreçleri, kurumsal iletişim, iş analizi, kurum kültürü ve kurum algısı oluşturma, bireysel koçluk ve mentorlük faaliyet gösterdiği danışmanlık alanlarıdır.

Nasıl İlerleriz?

Mevcut durum ve süreç analiz ederiz.
Hedef ve beklentilerinizi dinleriz.
Uygulama Planı oluştururuz.
Süreci başlatırız.

Kurumsal Danışmanlık Kategorileri
Kurumsal Gelişim Planı Danışmanlığı
Yönetim Danışmanlığı
Pazarlama Danışmanlığı
Satış Danışmanlığı
Satınalma Danışmanlığı
Depo ve Stok Yönetimi Danışmanlığı
Uluslararası Pazarlara Giriş Stratejileri Danışmanlığı

Kurumsal Gelişim Analizleri
Swot Analizi
Gap Analizi (Mevcut Durum Analizi)
Fayda Maliyet Analizi
Kalite Çemberleri
Portföy Analizi
Q-Sort Analizi
Delphi Tekniği
Nominal Grup Tekniği
Çoklu Oylama (Multivoting) Tekniği