Sağlıklı Olmanın Formülü

Sağlıklı Olmanın Formülü

Sağlıklı Olmanın Formülü: Yazar Darin Olien “Süper Hayat: Sağlıklı ve Zinde Olmanızı Sonsuza Kadar Harika Hissetmenizi Sağlayacak 5 Güç” ve Dr. Ayşegül Çoruhlu’ nun “Tokuz Ama Açız” kitaplarını okumanızı tavsiye ediyoruz. Her iki kitabında zihin ve özellikle beden sağlığı üzerine faydalı olabilecek konuları yer alıyor. Faydalı olan her bilgi bir değer yaklaşımıyla kitaptan hoşumuza giden bazı bilgileri paylaşıyoruz.

 • İlaçların özü doğadan ve bitkilerden sağlanıyor. Salata, orman meyvesi, keten tohumu, kinoa, sebze gibi besinleri tüketip, yeterli şekilde su, yeşil çay içersek, düzenli yürüyüşler yapıp, uykumuzu iyi alırsak bedenimizi de en iyi şekilde koruyabiliriz.
 • Kronik rahatsızlıklarda verilen ilaçlar iyileştirmez, semptomları bastırırlar. Bir ilaca başlarken iyi araştırma yapılmalı.
 • Su, yaşam kaynağımız. Hidrasyon kelimesi ile aklınıza girelim.
 • Geceleri vücut su kaybeder. Bu sebeple, güne su içerek başlanmalı. Hatta ılık limonlu su olursa harika olur diyor uzmanlar.
 • Güne başladığınızda ilk idrarınız berrak ve açık renkli ise suyu güzel içiyorsunuz. Koyu renkte ve koku var ise vücut suya ihtiyaç duyuyor.
 • Stres ve yorgunluğa da su iyi geliyor.
 • Zihinlerinin verimli olması adına, okula gitmeden önce çocuklarınıza muhakkak su içirin.
 • Sebze ve balık yiyene diyecek söz yok, fakat özellikle işlenmiş et yiyorsanız, yanında sebze yemeği ihmal etmeyin.
 • Sınırsız sebze yiyebilirsiniz. Bununla birlikte, günde en az 1 öğün çiğ sebze veya meyveyi salatalar eşliğinde yiyebilirsiniz. Meyvedeki şeker dengesini koruyabilmek gerekiyor.
 • Eğer saat 16.00 sonrası bir şeyler yemezseniz, hücreleriniz gece boyunca yenilenir. Hatta daha da şaşırtıcı bir bilgi, hiç hasta olmayabilirsiniz. Mümkünse günde 2 öğün, arada meyve, kuruyemiş gibi mini atıştırmalıklar harika olur.
 • Bağırsak 2. Beyin, çok doğru ve bilimsel açıklamaları da var. Bu sebeple, bağırsaklarımıza iyi bakmamız gerekiyor. Stresi doğru yöntemlerle yönet ve sağlıklı beslen.
 • Şeker, cipsler, yağlı ve işlenmiş tahıllar onlarla beslenen bakterilerin çoğalmasına yardımcı olur. Bu bakteriler beynimize ulaştırdığı sinyallerle tatlı, abur cubur gibi sağlıksız yiyecekler tüketmemize sebep olur. Beslenme alışkanlıkları değiştiğinde, hayat konforunuz değişir.
 • Sebze ve meyve konusunda zengin bir ülkeyiz. Her renkten sebze, meyve, baklagil, kuruyemiş, tohum ve sağlıklı yağlar yiyiniz. Şansınız var organik olması tabiki daha iyi olur.
 • Uykuya karanlık bir odada, uyaranlardan uzak dalabilmek gerekiyor. Vücut saat 11.00 itibarıyla mutluluk ve büyüme hormanlarını salgılıyor. Erken uyu, erken kalk sinyalini vücut çok seviyor.
 • Paranızı, çiftçiye mi, eczacıya mı, manava mı yoksa doktora mı vermeyi siz tercih edin diyor.
 • Ağzınıza attığınız her lokmaya hücrelerim için faydalı mı? Beslenmek için mi yiyorum?, diye düşünün. Doğru beslenme bugünün değil, bundan 20 yıl sonrasının yatırımı olsun.

İstanbul Eğitimler

Kurumsal  Eğitimler

Pazarlama Eğitimleri

Pazarlama Eğitimleri, kurumun imajı ve marka yönetimi açısından son derece önemlidir. Doğru ve amacına uygun olarak gerçekleştirilen pazarlama plan ya da stratejileri kurumu hedeflediği yere götürür.

Pazarlama, son dönemlerde kurumlar tarafından oldukça yoğun talep gören bir alan. İş böyle olunca da bu yöntemi en etkili şekilde kullanmak, firmaları rakiplerinden ön plana çıkarabiliyor.

İstanbul Eğitimler, Pazarlama Eğitimleri dahilinde, kurumların ihtiyacı olabileceği kategorilerde eğitimler ile siz profesyonellerin iş hayatına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nöro Pazarlama Eğitimleri, Dijital Pazarlama Eğitimleri, Mobil Pazarlama Eğitimleri, Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Pazarlama Uzmanlık Eğitimi, Kurumsal İletişim Eğitimi, Ürün ve Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Araştırma Yönetimi Eğitimi, Pazarlama Planı Eğitimi bu seçeneklerden bazıları.

Sizler de pazarlama eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satış Eğitimleri

Satış eğitimleri ile amacımız, sektördeki konumunuza, kurum vizyon ve misyonuna uygun, doğru satış stratejileri ve doğru satış kanalları ile farkındalığınızın arttırılması yönündedir.

Satış, günümüzün en ritmik ve stresli mesleklerinden biri. Eğer, satış odaklı bir mesleğimiz varsa ve hedefimizi bu yönde belirlemişsek, üstüne profesyonel bir eğitim ile kendimizi geliştirmeye yönelik rotamızı çizebiliriz.

İstanbul Eğitimler, satış konusunda deneyimli eğitmenlerin uygulamalı eğitimleriyle sizin bu yönünüze daha da katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nörosatış Eğitimi, Bayi Yönetimi Eğitimi, İleri Satış Becerileri Eğitimi, Satışta Çözüm Odaklılık Eğitimi, Satış Becerileri Geliştirme Eğitimi, Satışın Formülü Eğitimi, Temel Satış Becerileri Eğitimi, Stratejik Satış Yöntemleri Eğitimi, Telefonda Satış ve Müşteri Yönetimi Eğitimi, Satış Hedef Odaklılık Eğitimi, Kilit Müşteri Yönetimi Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de satış eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayalım ki doğru müşteriye doğru satış politikası, başarıyı arttıran en önemli etkendir.

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri ile hedef ve sonuç odaklı yönetim şekilleri, başarılı bir lider ve yöneticide olması gereken önemli özellikleri, stratejik yönetimin amacı, avantajları ve birçok konu başlıklarını uygulamalı olarak iş hayatınıza taşımanıza yardımcı oluyoruz.

Yöneticiler, yönetici adayları, girişimciler, firma sahipleri, liderler ve bu alanda ilerlemek isteyen herkes uygulamalı eğitimlerimize katılabilir.

Kabile Liderliği Eğitimi, Nöroliderlik Eğitimi, Stratejik Yönetim Eğitimi, Yönetimde Takım Ruhu ve Motivasyon, Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Fasitilasyon Eğitimi, Etkin Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Performans Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Temel Yönetim Becerileri ve Yöneticilik Eğitimi, Değişim Yönetimi Eğitimi, Kriz Yönetimi Eğitimi, Liderlik Eğitimi, Yöneticilik Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Birbirinden farklı, ihtiyaç ya da ilgi duyduğunuz alanlarda yer alan kişisel gelişim eğitimleri ile farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Temel Koçluk Atölyesi, Holistik Form Eğitimi, NLP ile Yaşam Koçluğu, Nefes Eğitimi, Farkındalık Eğitimi, Meditasyon Eğitimi, Mandala Çizim Eğitimi, Mandala ve Farkındalık Eğitimi, Renk ve Stil Eğitimi, Öğrenci Koçluğu ve Tercih Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Eğitimi, Etkili İletişim ve Diksiyon Eğitimi, Başarı ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, İş Yerinde Yetkinlik Eğitimi, Motivasyon ve Özgüven Kazanımı İçin İpuçları, Stres Yönetimi Eğitimi, Kişisel İmaj Yönetimi Eğitimi, İletişim Eğitimi, Dökümantasyon ve Raporlama Eğitimi, Toplantı Yönetimi Eğitimi, Problem Çözme ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, Fasilitasyon Eğitimi, İnovasyon Eğitimi, E-posta Kullanımı Eğitimi, Etkili İletişim Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Eğitimleri

İnsan Kaynakları Eğitimleri; İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi olarak yer almaktadır.

İnsan Kaynakları, kurumların en stratejik yeridir. Kurumların menfaatlerini ön plana çıkaracak noktalarda karar vericidir. Çalışan ve üreten motivasyonunu sürekli zinde tutmakla sorumludur.

Bizler de bu kriterlerin sizler için önemli olabileceği düşüncesiyle, İnsan Kaynakları Eğitimi, İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi organize etmekteyiz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri ile kurumların mevcut müşterilerini korumaları ve gelecek dönemde de müşteri memnuniyeti sağlanması amaçlanmaktad

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi, kurum içerisinde gerekli olan satınalma, stok, depo ve tedarik konuları uygulamalı örnekleriyle aktarılmaktadır.

Sizler de Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Muhasebe ve Finans Eğitimleri

Muhasebe ve Finans Eğitimleri, kurumların muhasebe ve finans bölümlerinde çalışmakta olan personele ya da kurumların farklı bölümlerinde çalışıp, bu konulara ilgi duyan personele katkı sağlamaktadır.

Danışmanlık Hizmeti

İstanbul Eğitimler, kurumsal eğitim programlarının dışında, kurumların ihtiyaç ve taleplerine yönelik danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Kurumsallaşma sürecine adaptasyon, görev tanımlarının yapılandırması, yetenek ve performans yönetimi, insan kaynakları süreçleri, kurumsal iletişim, iş analizi, kurum kültürü ve kurum algısı oluşturma, bireysel koçluk ve mentorlük faaliyet gösterdiği danışmanlık alanlarıdır.

Nasıl İlerleriz?

Mevcut durum ve süreç analiz ederiz.
Hedef ve beklentilerinizi dinleriz.
Uygulama Planı oluştururuz.
Süreci başlatırız.

Kurumsal Danışmanlık Kategorileri
Kurumsal Gelişim Planı Danışmanlığı
Yönetim Danışmanlığı
Pazarlama Danışmanlığı
Satış Danışmanlığı
Satınalma Danışmanlığı
Depo ve Stok Yönetimi Danışmanlığı
Uluslararası Pazarlara Giriş Stratejileri Danışmanlığı

Kurumsal Gelişim Analizleri
Swot Analizi
Gap Analizi (Mevcut Durum Analizi)
Fayda Maliyet Analizi
Kalite Çemberleri
Portföy Analizi
Q-Sort Analizi
Delphi Tekniği
Nominal Grup Tekniği
Çoklu Oylama (Multivoting) Tekniği