Stres ve Öfke Yönetimi Kendi Elimizde

Stres ve Öfke Yönetimi

Stres ve Öfke Yönetimi Kendi Elimizde:

“Kişileri yaşananlar değil, o yaşananlara bakış açıları rahatsız eder.”

Epictetus(Yunanlı Filozof)

Stres ve Öfke Yönetimi, evet kendi elimizde. Yunanlı filozofun da belirttiği gibi kendimizin ve karşımızdakinin bakış açısıdır bizleri rahatsız eden, olayın kendisi değil. Bakış açımız farklılaştığında da, değişim başlar.

Stres ve Öfke Yönetimi’nin önemli konularından birisi kendimizin değerli olduğuna inanmaktır. Kendimizin değerli olması derken, karşımızdakini ötekileştirmek tabiki değil.

Tam anlamıyla, duygularımızın olumsuz etkilenebilecek durumlara vakit ayıramayacak kadar zamanımızın kıymetli olması yönünde.

Satış Uzmanı bir grup üzerinde gerçekleştirilen bir araştırmaya göre; kendilerini değerli hisseden kişiler, daha iyimser ve pozitif bir bakış açısına sahipler. Kendilerini değerli hissetmeyen kişiler ise daha kötümser ve olumsuz bir bakış açısına sahipler. Araştırmanın sonucuna göre; iyimser olan satışçıların daha çok satış yaptığı ve daha az iş değiştirdikleri, kötümser satıcıların ise daha az satış yaptığı ve daha fazla iş değiştirdikleri yönünde.

“Negatif insanlara maruz kalmak, radyasyona maruz kalmak gibidir! Kısa süreli, düşük dozlara dayanabilirsiniz. Ancak sürekli maruz kalmak, sizi öldürür.!” T.S. Eliot

İnsan, sosyal bir varlık. Bireyin varlığını sürdürebilmesi için, iş ve sosyal ortamlarda yer alması gerekiyor. Bu ortamlarda sürekli pozitif ve olumlu duygular barındıran kişilerin olması çok zor. Olumsuz duygular barındıran kişilerle karşı karşıya kalmamız halinde, kendileriyle isteğimiz dışında aynı ortamda yer alıyorsak(iş, arkadaş, okul, akraba ortamı vb), karşımızdaki kişiye karşı net olmalı, sınırlarımızı iyi belirlemeli ve karşımızdakinin söylemlerini de kişiselleştirmememiz önemlidir. İsteğimiz doğrultusunda ise duygularımızı olumsuz etkileyebilecek kişi ya da kişileri de, hiç kimse hayatına dahil etmek istemeyecektir. Unutmayalım ki stres ve öfkenin depresyona kadar dönüşen bir süreci var. Hatta kronik bir stres, karşımıza kalp, diyabet, tansiyon veya nörolojik bazı hastalıkları da çıkarabilir.

Kendimi dinleyip, kendi iç stres ve öfke yönetimi konusunda neler yapabilirim?

 • Güne erken başlayıp, günümü programlayabilirim.
 • Uykumu kaliteli almaya dikkat ederim.
 • İş ve sosyal hayatı mı da planlayabilirim.(Böl-parçala ve yönet modeli)
 • Planlarımda, öncelik sıralaması yapabilirim.
 • Çözüm odaklı bir odaklanma bakış açısı yaratabilirim.
 • Açık havada yürüyüşler yapabilirim.
 • Sağlıklı beslenmeye dikkat ederim.
 • Müziğin iyileştirici bir gücü olduğuna inanır, müzik dinlemeye vakit ayırırım.
 • Birlikte vakit geçirmekten keyif aldığım kişilerle görüşür, sosyalleşebilirim.
 • Bir başkasının ne düşündüğünden öte kendi hedef ve hayallerime odaklanırım.
 • İlgimi çeken bir hobi edinirim.
 • Tiyatro, konser ve sinemaya giderim.
 • Bir spor dalı ile ilgilenerek, enerjimi atarım.
 • Günlük vücudumuza iyi gelebilecek beden ve nefes tekniklerini kullanırım.

Stres ve Öfke Yönetimi konusunda farklı birçok maddeyi ekleyebilmemiz mümkün. Bununla birlikte en başta da aktardığımız gibi, önemli olan kendimizi ve karşımızdakini tanıyarak, stres ve öfkeye konu olan nedenleri bulup, bunlara ne şekilde çözüm bulacağımızdır.

İstanbul Eğitimler olarak, Stres ve Öfke Yönetimi Eğitimi ’nde, tüm detaylarıyla birlikte stres ve stresin nedenleri üzerinde duruyor, stres ve öfke yönetimin teknikleri konusunda, uygulama ve analizlerle birlikte konuyu pekiştiriyoruz.

İstanbul Eğitimler

Kurumsal  Eğitimler

Pazarlama Eğitimleri

Pazarlama Eğitimleri, kurumun imajı ve marka yönetimi açısından son derece önemlidir. Doğru ve amacına uygun olarak gerçekleştirilen pazarlama plan ya da stratejileri kurumu hedeflediği yere götürür.

Pazarlama, son dönemlerde kurumlar tarafından oldukça yoğun talep gören bir alan. İş böyle olunca da bu yöntemi en etkili şekilde kullanmak, firmaları rakiplerinden ön plana çıkarabiliyor.

İstanbul Eğitimler, Pazarlama Eğitimleri dahilinde, kurumların ihtiyacı olabileceği kategorilerde eğitimler ile siz profesyonellerin iş hayatına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nöro Pazarlama Eğitimleri, Dijital Pazarlama Eğitimleri, Mobil Pazarlama Eğitimleri, Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Pazarlama Uzmanlık Eğitimi, Kurumsal İletişim Eğitimi, Ürün ve Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Araştırma Yönetimi Eğitimi, Pazarlama Planı Eğitimi bu seçeneklerden bazıları.

Sizler de pazarlama eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satış Eğitimleri

Satış eğitimleri ile amacımız, sektördeki konumunuza, kurum vizyon ve misyonuna uygun, doğru satış stratejileri ve doğru satış kanalları ile farkındalığınızın arttırılması yönündedir.

Satış, günümüzün en ritmik ve stresli mesleklerinden biri. Eğer, satış odaklı bir mesleğimiz varsa ve hedefimizi bu yönde belirlemişsek, üstüne profesyonel bir eğitim ile kendimizi geliştirmeye yönelik rotamızı çizebiliriz.

İstanbul Eğitimler, satış konusunda deneyimli eğitmenlerin uygulamalı eğitimleriyle sizin bu yönünüze daha da katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nörosatış Eğitimi, Bayi Yönetimi Eğitimi, İleri Satış Becerileri Eğitimi, Satışta Çözüm Odaklılık Eğitimi, Satış Becerileri Geliştirme Eğitimi, Satışın Formülü Eğitimi, Temel Satış Becerileri Eğitimi, Stratejik Satış Yöntemleri Eğitimi, Telefonda Satış ve Müşteri Yönetimi Eğitimi, Satış Hedef Odaklılık Eğitimi, Kilit Müşteri Yönetimi Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de satış eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayalım ki doğru müşteriye doğru satış politikası, başarıyı arttıran en önemli etkendir.

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri ile hedef ve sonuç odaklı yönetim şekilleri, başarılı bir lider ve yöneticide olması gereken önemli özellikleri, stratejik yönetimin amacı, avantajları ve birçok konu başlıklarını uygulamalı olarak iş hayatınıza taşımanıza yardımcı oluyoruz.

Yöneticiler, yönetici adayları, girişimciler, firma sahipleri, liderler ve bu alanda ilerlemek isteyen herkes uygulamalı eğitimlerimize katılabilir.

Kabile Liderliği Eğitimi, Nöroliderlik Eğitimi, Stratejik Yönetim Eğitimi, Yönetimde Takım Ruhu ve Motivasyon, Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Fasitilasyon Eğitimi, Etkin Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Performans Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Temel Yönetim Becerileri ve Yöneticilik Eğitimi, Değişim Yönetimi Eğitimi, Kriz Yönetimi Eğitimi, Liderlik Eğitimi, Yöneticilik Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Birbirinden farklı, ihtiyaç ya da ilgi duyduğunuz alanlarda yer alan kişisel gelişim eğitimleri ile farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Temel Koçluk Atölyesi, Holistik Form Eğitimi, NLP ile Yaşam Koçluğu, Nefes Eğitimi, Farkındalık Eğitimi, Meditasyon Eğitimi, Mandala Çizim Eğitimi, Mandala ve Farkındalık Eğitimi, Renk ve Stil Eğitimi, Öğrenci Koçluğu ve Tercih Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Eğitimi, Etkili İletişim ve Diksiyon Eğitimi, Başarı ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, İş Yerinde Yetkinlik Eğitimi, Motivasyon ve Özgüven Kazanımı İçin İpuçları, Stres Yönetimi Eğitimi, Kişisel İmaj Yönetimi Eğitimi, İletişim Eğitimi, Dökümantasyon ve Raporlama Eğitimi, Toplantı Yönetimi Eğitimi, Problem Çözme ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, Fasilitasyon Eğitimi, İnovasyon Eğitimi, E-posta Kullanımı Eğitimi, Etkili İletişim Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Eğitimleri

İnsan Kaynakları Eğitimleri; İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi olarak yer almaktadır.

İnsan Kaynakları, kurumların en stratejik yeridir. Kurumların menfaatlerini ön plana çıkaracak noktalarda karar vericidir. Çalışan ve üreten motivasyonunu sürekli zinde tutmakla sorumludur.

Bizler de bu kriterlerin sizler için önemli olabileceği düşüncesiyle, İnsan Kaynakları Eğitimi, İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi organize etmekteyiz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri ile kurumların mevcut müşterilerini korumaları ve gelecek dönemde de müşteri memnuniyeti sağlanması amaçlanmaktad

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi, kurum içerisinde gerekli olan satınalma, stok, depo ve tedarik konuları uygulamalı örnekleriyle aktarılmaktadır.

Sizler de Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Muhasebe ve Finans Eğitimleri

Muhasebe ve Finans Eğitimleri, kurumların muhasebe ve finans bölümlerinde çalışmakta olan personele ya da kurumların farklı bölümlerinde çalışıp, bu konulara ilgi duyan personele katkı sağlamaktadır.

Danışmanlık Hizmeti

İstanbul Eğitimler, kurumsal eğitim programlarının dışında, kurumların ihtiyaç ve taleplerine yönelik danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Kurumsallaşma sürecine adaptasyon, görev tanımlarının yapılandırması, yetenek ve performans yönetimi, insan kaynakları süreçleri, kurumsal iletişim, iş analizi, kurum kültürü ve kurum algısı oluşturma, bireysel koçluk ve mentorlük faaliyet gösterdiği danışmanlık alanlarıdır.

Nasıl İlerleriz?

Mevcut durum ve süreç analiz ederiz.
Hedef ve beklentilerinizi dinleriz.
Uygulama Planı oluştururuz.
Süreci başlatırız.

Kurumsal Danışmanlık Kategorileri
Kurumsal Gelişim Planı Danışmanlığı
Yönetim Danışmanlığı
Pazarlama Danışmanlığı
Satış Danışmanlığı
Satınalma Danışmanlığı
Depo ve Stok Yönetimi Danışmanlığı
Uluslararası Pazarlara Giriş Stratejileri Danışmanlığı

Kurumsal Gelişim Analizleri
Swot Analizi
Gap Analizi (Mevcut Durum Analizi)
Fayda Maliyet Analizi
Kalite Çemberleri
Portföy Analizi
Q-Sort Analizi
Delphi Tekniği
Nominal Grup Tekniği
Çoklu Oylama (Multivoting) Tekniği