İletişimde Önemli Unsurlar

İletişimde Önemli Unsurlar

İletişimde Önemli Unsurlar: Çevrenizdekileri karşılıksız iyiliklerinize alıştırırsanız, bir süre sonra bedel ödemesi gereken kişi siz olmaya başlarsınız. Her şeyin dengelisi makbul, sınırlarınızı belirleme, iş, aile ve sosyal çevrenizde sizi değerli kılar.

İletişim tekniklerinde, bedel ödeme ve bedel ödetme konusuna gelmeden önce size üç psikolojik rahatsızlık tanımlarından bahsetmek istiyoruz. Bunlar; “Impostor Sendromu”, “Dunning Kruger Sendromu” ve “Tükenmişlik Sendromu”.

Impostor Sendromu, kendisinin ve karşısındakinin başına gelen iyi kötü her şeyin bir şanstan ibaret olduğunu düşünür. İş yerinde bir başarı, terfi, maaş artışı, ev, araba alması her şey onun için şans eseridir.

Dunning Kruger Sendromunda ise kişinin fazla özgüvenli olması, bununla birlikte uzman olduğu konunun dışında da her şeyi biliyor olması dikkat çekiyor.

Tükenmişlik Sendromu, üst üste gelen olumsuz olaylar ve konular, kaygılar, başarısızlıklar, içinden çıkılamayan duygu halleri. Bireyi fiziksel, bedensel, zihinsel ve psikolojik olarak yıpratan bir süreçtir. Duygularımız bu evreye ulaşmadan hissetmeli, duygularımızı, karşımızdakinin yaklaşımını kontrol altında tutabilmeliyiz.

Özellikle Dunning Kruger’ li kişiler, narsist kişiler ve “ben” duygusunu yoğun yaşayan kişiler, hayatımızın her aşamasında olup, iletişim becerilerimizi bu kişilikler karşısında da en iyi şekilde kullanmamız gerekiyor. Bedel, bu konuda, iletişim becerileri tekniğinin önemli bir alt başlığıdır.

İletişimde Tekniklerinde Bedel Ödetmek

  • Bedel ödetmek için bedeli ödenecek derecede iyi özelliklerimizin olması önemlidir. Karşınızdaki kişide iz bırakmanız, iş, aşk ya da sosyal hayatınızda güzel anı ve paylaşımlar biriktirmeniz her zaman yaşanan kayıplarda/gidişlerde boşluk hissiyatı yaratır.
  • İletişim teknikleri ve ikili ilişkilerde en önemli konu dengeyi korumaktır. Şikayet, tavır, naz, trip, sürekli mutsuz ve sinirli olma hali kişiyi uzaklaştırır. Her şeye “evet” demekte değerinizi düşürür. Denge, çok önemlidir. Denge, kişiliktir, duruştur.
  • Her zaman affetmek, her zaman karşınızdakinin isteklerine göre hareket etmek, her zaman tolerans göstermek bir süre sonra sizin her şeyi kabul edeceğiniz ve fikirlerinizin önemli olmadığı algısı yaratır.
  • İletişim tekniklerinde bir diğer konu sınırlarınızı çizmektir. Sınır çizmek, ipleri koparmak, uzaklaşmak ya da soğuk davranmak değildir. Sizin net olduğunuzu bilen bir kişi, size istemediğiniz bir davranışı yaparken özenli olacaktır.
  • Hazırda olmak, çok bekliyor ve istiyor olmak, anında her isteneni yapmak yerine kimi zaman siz de termin verebilir, kendi programınıza uyulmasını talep edebilirsiniz. Her zaman uygun olamayabiliriz.
  • Çok öfkelendiğimiz bir konuda, öfkeyle karşılık vermek yerine, hamburger tekniğini kullanabilirsiniz. Önce olumlu durumu/olayı aktarıp, ardından neden olması gerektiğini, sonrasından da konuya ilişkin farklı seçenekleri uygun bir üslupla aktarabilirsiniz.
  • Hobilerinizle, arkadaşlarınızla, beslediğiniz hayvanlarınızla, tek başınıza katıldığınız aktivitelerle, kendi konfor alanınızda mutlu olabilmek önemli.
  • Ayaklarınızın üzerinde durmak, güçlü durmak hislerinizi iyileştirir.

“İnsanın kanadı; gayretidir.” Mevlana

Emek olmadan ekmek olmuyor. Hayatta her insanda aynı olan eylem “mutlu olmak”. Uzmanlar tarafından kabul görünen tüm bu kurallar, mutlu ve huzurlu bir yaşam için. Unutmayalım ki; kimi zaman bedel ödemek, kimi zaman da bedel ödetmek, insan ilişkileri ve etkileşimlerinde önemli bir yere sahip.

İletişim becerilerinizi geliştirmek ve bu konuda diğer önemli detayları edinebilmek için, Etkili İletişim Teknikleri Eğitim programımıza katılabilirsiniz.

İstanbul Eğitimler

Kurumsal  Eğitimler

Pazarlama Eğitimleri

Pazarlama Eğitimleri, kurumun imajı ve marka yönetimi açısından son derece önemlidir. Doğru ve amacına uygun olarak gerçekleştirilen pazarlama plan ya da stratejileri kurumu hedeflediği yere götürür.

Pazarlama, son dönemlerde kurumlar tarafından oldukça yoğun talep gören bir alan. İş böyle olunca da bu yöntemi en etkili şekilde kullanmak, firmaları rakiplerinden ön plana çıkarabiliyor.

İstanbul Eğitimler, Pazarlama Eğitimleri dahilinde, kurumların ihtiyacı olabileceği kategorilerde eğitimler ile siz profesyonellerin iş hayatına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nöro Pazarlama Eğitimleri, Dijital Pazarlama Eğitimleri, Mobil Pazarlama Eğitimleri, Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Pazarlama Uzmanlık Eğitimi, Kurumsal İletişim Eğitimi, Ürün ve Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Araştırma Yönetimi Eğitimi, Pazarlama Planı Eğitimi bu seçeneklerden bazıları.

Sizler de pazarlama eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satış Eğitimleri

Satış eğitimleri ile amacımız, sektördeki konumunuza, kurum vizyon ve misyonuna uygun, doğru satış stratejileri ve doğru satış kanalları ile farkındalığınızın arttırılması yönündedir.

Satış, günümüzün en ritmik ve stresli mesleklerinden biri. Eğer, satış odaklı bir mesleğimiz varsa ve hedefimizi bu yönde belirlemişsek, üstüne profesyonel bir eğitim ile kendimizi geliştirmeye yönelik rotamızı çizebiliriz.

İstanbul Eğitimler, satış konusunda deneyimli eğitmenlerin uygulamalı eğitimleriyle sizin bu yönünüze daha da katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nörosatış Eğitimi, Bayi Yönetimi Eğitimi, İleri Satış Becerileri Eğitimi, Satışta Çözüm Odaklılık Eğitimi, Satış Becerileri Geliştirme Eğitimi, Satışın Formülü Eğitimi, Temel Satış Becerileri Eğitimi, Stratejik Satış Yöntemleri Eğitimi, Telefonda Satış ve Müşteri Yönetimi Eğitimi, Satış Hedef Odaklılık Eğitimi, Kilit Müşteri Yönetimi Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de satış eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayalım ki doğru müşteriye doğru satış politikası, başarıyı arttıran en önemli etkendir.

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri ile hedef ve sonuç odaklı yönetim şekilleri, başarılı bir lider ve yöneticide olması gereken önemli özellikleri, stratejik yönetimin amacı, avantajları ve birçok konu başlıklarını uygulamalı olarak iş hayatınıza taşımanıza yardımcı oluyoruz.

Yöneticiler, yönetici adayları, girişimciler, firma sahipleri, liderler ve bu alanda ilerlemek isteyen herkes uygulamalı eğitimlerimize katılabilir.

Kabile Liderliği Eğitimi, Nöroliderlik Eğitimi, Stratejik Yönetim Eğitimi, Yönetimde Takım Ruhu ve Motivasyon, Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Fasitilasyon Eğitimi, Etkin Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Performans Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Temel Yönetim Becerileri ve Yöneticilik Eğitimi, Değişim Yönetimi Eğitimi, Kriz Yönetimi Eğitimi, Liderlik Eğitimi, Yöneticilik Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Birbirinden farklı, ihtiyaç ya da ilgi duyduğunuz alanlarda yer alan kişisel gelişim eğitimleri ile farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Temel Koçluk Atölyesi, NLP ile Yaşam Koçluğu, Nefes Eğitimi, Farkındalık Eğitimi, Meditasyon Eğitimi, Mandala Çizim Eğitimi, Mandala ve Farkındalık Eğitimi, Renk ve Stil Eğitimi, Öğrenci Koçluğu ve Tercih Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Eğitimi, Etkili İletişim ve Diksiyon Eğitimi, Başarı ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, İş Yerinde Yetkinlik Eğitimi, Motivasyon ve Özgüven Kazanımı İçin İpuçları, Stres Yönetimi Eğitimi, Mutlu Olmanın Sırları, Kişisel İmaj Yönetimi Eğitimi, İletişim Eğitimi, Dökümantasyon ve Raporlama Eğitimi, Toplantı Yönetimi Eğitimi, Problem Çözme ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, Fasilitasyon Eğitimi, İnovasyon Eğitimi, E-posta Kullanımı Eğitimi, Etkili İletişim Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Eğitimleri

İnsan Kaynakları Eğitimleri; İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi olarak yer almaktadır.

İnsan Kaynakları, kurumların en stratejik yeridir. Kurumların menfaatlerini ön plana çıkaracak noktalarda karar vericidir. Çalışan ve üreten motivasyonunu sürekli zinde tutmakla sorumludur.

Bizler de bu kriterlerin sizler için önemli olabileceği düşüncesiyle, İnsan Kaynakları Eğitimi, İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi organize etmekteyiz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri ile kurumların mevcut müşterilerini korumaları ve gelecek dönemde de müşteri memnuniyeti sağlanması amaçlanmaktad

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi, kurum içerisinde gerekli olan satınalma, stok, depo ve tedarik konuları uygulamalı örnekleriyle aktarılmaktadır.

Sizler de Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Muhasebe ve Finans Eğitimleri

Muhasebe ve Finans Eğitimleri, kurumların muhasebe ve finans bölümlerinde çalışmakta olan personele ya da kurumların farklı bölümlerinde çalışıp, bu konulara ilgi duyan personele katkı sağlamaktadır.

Danışmanlık Hizmeti

İstanbul Eğitimler, kurumsal eğitim programlarının dışında, kurumların ihtiyaç ve taleplerine yönelik danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Kurumsallaşma sürecine adaptasyon, görev tanımlarının yapılandırması, yetenek ve performans yönetimi, insan kaynakları süreçleri, kurumsal iletişim, iş analizi, kurum kültürü ve kurum algısı oluşturma, bireysel koçluk ve mentorlük faaliyet gösterdiği danışmanlık alanlarıdır.

Nasıl İlerleriz?

Mevcut durum ve süreç analiz ederiz.
Hedef ve beklentilerinizi dinleriz.
Uygulama Planı oluştururuz.
Süreci başlatırız.

Kurumsal Danışmanlık Kategorileri
Kurumsal Gelişim Planı Danışmanlığı
Yönetim Danışmanlığı
Pazarlama Danışmanlığı
Satış Danışmanlığı
Satınalma Danışmanlığı
Depo ve Stok Yönetimi Danışmanlığı
Uluslararası Pazarlara Giriş Stratejileri Danışmanlığı

Kurumsal Gelişim Analizleri
Swot Analizi
Gap Analizi (Mevcut Durum Analizi)
Fayda Maliyet Analizi
Kalite Çemberleri
Portföy Analizi
Q-Sort Analizi
Delphi Tekniği
Nominal Grup Tekniği
Çoklu Oylama (Multivoting) Tekniği