Zaman Yönetimi Neden Önemli?

Zaman Yönetimi Neden Önemli

Zaman Yönetimi Neden Önemli: Zaman yönetimi, hayatımızın akışını, yaşadıklarımızı hatta yaşayamadıklarımızı dahi etkiliyor. Etkili bir zaman yönetimi ile oluşturulan alışkanlıklar, hayatımızın bir parçası haline geliyor.

Birçok kişi ve kurumun gündeminde olan “zaman yönetimi” neden bu kadar önemli? Zaman yönetimi ile hayatımızı kolaylaştıran etkenler neler olabilir? İş dünyasında zaman yönetimi nasıl olmalı? Yazımızda bu konuların üzerinde duracağız.

 • Zaman yönetiminin en önemli unsuru hedeflerimiz, hatta hedeflerimizi planlı belirlemektir. Yol, harita, yön, hatta gereksinim dahilinde hedef değişimleri için hedef koymak önemlidir.
 • Zaman yönetiminde, yıllık, aylık, haftalık hatta günlük planlar yapılabilmeli.
 • Hedef ve planlarımızı hayatımıza entegre edebilmek önemli.
 • Gerçekleştireceğiniz işleri parçalara bölerek yaptığınızda, hem yapacağınız işten sıkılmamış olacak, hem de işinizi belirli bir düzene bağlı sonuçlandırmış olabileceksiniz.
 • İş ve özel hayatı birbirine karıştırmamadan yönetmek de zaman yönetimi ve zamanın verimli kullanılması açısından önemli.

Bilinçli kurumlar çok çalışmakla verimli çalışmanın farkını doğru zaman yönetimine bağlı olduğu düşüncesiyle, kurumlarında sürekli değişim mesajları veriyor. Çünkü iş hayatında zaman, parayı ve ciroları temsil ediyor. ”Çok yoğunum”, “Hiç zamanım yok”, “Başımı işten kaldıramıyorum”, “Acil işlerim var” serzenişleri yavaş yavaş geride kalıyor. Günümüzün konusu, artık verimli ve verilen zaman aralıklarında çalışmak. Zorunlu bir durum yok ise İş Dünyası, mesai mantığını azaltmak, zamanı iyi kullanmak istiyor.

İş Hayatımızda Zaman Yönetimi

 • Hedefler ve planlar arasında bir köprü, bir disiplin olmalı, bir bitirme zamanı olmalı. Hedefler ve planlar değişime ihtiyaç duyulduğunda değiştirilebilmeli.
 • İşe başladığınız zaman, odaklanma ve konsantrasyon önemlidir.
 • Ajanda kullanmak, yazarak çalışmak önemli bir özelliktir. Not alırken, zihninize de bir kopya bıraktığınızı göreceksiniz.
 • Gerek bilgisayarınız, gerekse dosyalarınızda bir düzen olması sizi psikolojik olarak rahatlatır.
 • Gününüzü planladıktan sonra, önem sırasına göre, zor olan işten kolaya doğru ilerlemek, verimli olduğunuzu düşündüğünüz süreçte size rahatlık sağlar.
 • Mümkünse iş bölümü, işleri paylaşmak, özellikle proje ve ekip çalışmalarında kolaylık sağlar.
 • Uzun soluklu işlerinize bir bitirme süresi koymak, ilgili çalışmanızın sınırlarını belirler.
 • İşimiz ile ilgili olmadığı sürece telefon, sosyal medya ve internetten uzaklaşmak gerekir.
 • Önemsiz gibi görünen ama sürekli ileri tarihe attığımız küçük çaplı işleri ertelemeden bitirebiliriz.
 • Kurum içerisindeki ziyaretçilerimize, mola ve aralarda görüşebileceğimizi rahatlıkla söyleyebilmeliyiz. Makul bir şekilde “Hayır” diyebilmek önemli.
 • Uzun projelerde bitirme tarihinden, yani sondan başa doğru ilerlemeli, planlamalı.
 • “İnsan hem toplantı yapıp hem de çalışamaz; dolayısıyla toplantı için harcanan zaman, üretim zamanından çalınan zamandır. “ Peter Drucker

Gereksiz, uzun, verimsiz toplantılar yerine kısa, net ve çözüm odaklı toplantılar olmalı. Zaman yönetiminin doğru kullanımında, toplantı yönetiminin de önemi yüksektir. Toplantılara, toplantı konusuyla ilgili olacak kişilerin katılımı önemli.

Günümüzün önemli eğitim başlıklarından olan Zaman Yönetimi Eğitimi’nde, belirttiğimiz tüm bu pratik bilgilere ek olarak, Dünya standartlarında uygulanan ve iş dünyasında verimli sonuçlar veren “Zaman Yönetimi Teknikleri” konularına da yer veriyoruz.

İstanbul Eğitimler

Kurumsal  Eğitimler

Pazarlama Eğitimleri

Pazarlama Eğitimleri, kurumun imajı ve marka yönetimi açısından son derece önemlidir. Doğru ve amacına uygun olarak gerçekleştirilen pazarlama plan ya da stratejileri kurumu hedeflediği yere götürür.

Pazarlama, son dönemlerde kurumlar tarafından oldukça yoğun talep gören bir alan. İş böyle olunca da bu yöntemi en etkili şekilde kullanmak, firmaları rakiplerinden ön plana çıkarabiliyor.

İstanbul Eğitimler, Pazarlama Eğitimleri dahilinde, kurumların ihtiyacı olabileceği kategorilerde eğitimler ile siz profesyonellerin iş hayatına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nöro Pazarlama Eğitimleri, Dijital Pazarlama Eğitimleri, Mobil Pazarlama Eğitimleri, Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Pazarlama Uzmanlık Eğitimi, Kurumsal İletişim Eğitimi, Ürün ve Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Araştırma Yönetimi Eğitimi, Pazarlama Planı Eğitimi bu seçeneklerden bazıları.

Sizler de pazarlama eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satış Eğitimleri

Satış eğitimleri ile amacımız, sektördeki konumunuza, kurum vizyon ve misyonuna uygun, doğru satış stratejileri ve doğru satış kanalları ile farkındalığınızın arttırılması yönündedir.

Satış, günümüzün en ritmik ve stresli mesleklerinden biri. Eğer, satış odaklı bir mesleğimiz varsa ve hedefimizi bu yönde belirlemişsek, üstüne profesyonel bir eğitim ile kendimizi geliştirmeye yönelik rotamızı çizebiliriz.

İstanbul Eğitimler, satış konusunda deneyimli eğitmenlerin uygulamalı eğitimleriyle sizin bu yönünüze daha da katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nörosatış Eğitimi, Bayi Yönetimi Eğitimi, İleri Satış Becerileri Eğitimi, Satışta Çözüm Odaklılık Eğitimi, Satış Becerileri Geliştirme Eğitimi, Satışın Formülü Eğitimi, Temel Satış Becerileri Eğitimi, Stratejik Satış Yöntemleri Eğitimi, Telefonda Satış ve Müşteri Yönetimi Eğitimi, Satış Hedef Odaklılık Eğitimi, Kilit Müşteri Yönetimi Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de satış eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayalım ki doğru müşteriye doğru satış politikası, başarıyı arttıran en önemli etkendir.

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri ile hedef ve sonuç odaklı yönetim şekilleri, başarılı bir lider ve yöneticide olması gereken önemli özellikleri, stratejik yönetimin amacı, avantajları ve birçok konu başlıklarını uygulamalı olarak iş hayatınıza taşımanıza yardımcı oluyoruz.

Yöneticiler, yönetici adayları, girişimciler, firma sahipleri, liderler ve bu alanda ilerlemek isteyen herkes uygulamalı eğitimlerimize katılabilir.

Kabile Liderliği Eğitimi, Nöroliderlik Eğitimi, Stratejik Yönetim Eğitimi, Yönetimde Takım Ruhu ve Motivasyon, Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Fasitilasyon Eğitimi, Etkin Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Performans Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Temel Yönetim Becerileri ve Yöneticilik Eğitimi, Değişim Yönetimi Eğitimi, Kriz Yönetimi Eğitimi, Liderlik Eğitimi, Yöneticilik Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Birbirinden farklı, ihtiyaç ya da ilgi duyduğunuz alanlarda yer alan kişisel gelişim eğitimleri ile farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Temel Koçluk Atölyesi, Holistik Form Eğitimi, NLP ile Yaşam Koçluğu, Nefes Eğitimi, Farkındalık Eğitimi, Meditasyon Eğitimi, Mandala Çizim Eğitimi, Mandala ve Farkındalık Eğitimi, Renk ve Stil Eğitimi, Öğrenci Koçluğu ve Tercih Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Eğitimi, Etkili İletişim ve Diksiyon Eğitimi, Başarı ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, İş Yerinde Yetkinlik Eğitimi, Motivasyon ve Özgüven Kazanımı İçin İpuçları, Stres Yönetimi Eğitimi, Kişisel İmaj Yönetimi Eğitimi, İletişim Eğitimi, Dökümantasyon ve Raporlama Eğitimi, Toplantı Yönetimi Eğitimi, Problem Çözme ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, Fasilitasyon Eğitimi, İnovasyon Eğitimi, E-posta Kullanımı Eğitimi, Etkili İletişim Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Eğitimleri

İnsan Kaynakları Eğitimleri; İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi olarak yer almaktadır.

İnsan Kaynakları, kurumların en stratejik yeridir. Kurumların menfaatlerini ön plana çıkaracak noktalarda karar vericidir. Çalışan ve üreten motivasyonunu sürekli zinde tutmakla sorumludur.

Bizler de bu kriterlerin sizler için önemli olabileceği düşüncesiyle, İnsan Kaynakları Eğitimi, İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi organize etmekteyiz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri ile kurumların mevcut müşterilerini korumaları ve gelecek dönemde de müşteri memnuniyeti sağlanması amaçlanmaktad

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi, kurum içerisinde gerekli olan satınalma, stok, depo ve tedarik konuları uygulamalı örnekleriyle aktarılmaktadır.

Sizler de Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Muhasebe ve Finans Eğitimleri

Muhasebe ve Finans Eğitimleri, kurumların muhasebe ve finans bölümlerinde çalışmakta olan personele ya da kurumların farklı bölümlerinde çalışıp, bu konulara ilgi duyan personele katkı sağlamaktadır.

Danışmanlık Hizmeti

İstanbul Eğitimler, kurumsal eğitim programlarının dışında, kurumların ihtiyaç ve taleplerine yönelik danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Kurumsallaşma sürecine adaptasyon, görev tanımlarının yapılandırması, yetenek ve performans yönetimi, insan kaynakları süreçleri, kurumsal iletişim, iş analizi, kurum kültürü ve kurum algısı oluşturma, bireysel koçluk ve mentorlük faaliyet gösterdiği danışmanlık alanlarıdır.

Nasıl İlerleriz?

Mevcut durum ve süreç analiz ederiz.
Hedef ve beklentilerinizi dinleriz.
Uygulama Planı oluştururuz.
Süreci başlatırız.

Kurumsal Danışmanlık Kategorileri
Kurumsal Gelişim Planı Danışmanlığı
Yönetim Danışmanlığı
Pazarlama Danışmanlığı
Satış Danışmanlığı
Satınalma Danışmanlığı
Depo ve Stok Yönetimi Danışmanlığı
Uluslararası Pazarlara Giriş Stratejileri Danışmanlığı

Kurumsal Gelişim Analizleri
Swot Analizi
Gap Analizi (Mevcut Durum Analizi)
Fayda Maliyet Analizi
Kalite Çemberleri
Portföy Analizi
Q-Sort Analizi
Delphi Tekniği
Nominal Grup Tekniği
Çoklu Oylama (Multivoting) Tekniği