İş Hayatında Nasıl Başarılı Olunur?

İş Hayatında Nasıl Başarılı Olunur

İş hayatında nasıl başarılı olunur? İş hayatının dinamikleri, özel hayatımızdan farklıdır. İkisi arasındaki ayrımı ve orta noktada birleşen dengeyi çok iyi kurmak gerekir.

İş Hayatında Ortak Dengeleri Bulmak Önemli

Bir iş yerinde çalışan kişilikler farklı, hiyerarşi ve sorumluluklar farklı, sektörler farklı, şehir hatta ülke yaşam şekilleri ve kültürleri farklı, iş dünyasında artık farklı kuşaklar bir arada çalışıyor. Peki, iş hayatında nasıl başarılı olunur? Elbette bir kuralı yer almıyor, fakat geçmiş dönemlerde iş hayatında başarılı olduğunu gördüğümüz girişimci, lider ve yöneticilere baktığımızda, hepsinin ortak ilerlediği durumlar yer alıyor. Biz de buradan yola çıkarak, sizlere bu konuda yaptığımız araştırmayı maddelerle paylaşmak istedik.

İş Hayatında Nasıl Başarılı Olunur?

 • Planlı olmak ve hedef koymak her zaman kazandırır. Gününüzü, haftanızı ve ayınızı en azından kesinleştirebileceğiniz konularda planlayabilirsiniz.
 • Hata yapılabilir. Hatalarınızı tekrarlamamaya özen gösterebilir, hatalarınızın motivasyonunuzu düşürmesine izin vermemelisiniz. Deneyimlemekten vazgeçmeyin.
 • Ön yargılar ve başkalarının yerine düşünmek çok tehlikelidir. Herkesin farklı karakterlerde olabileceği ve farklı düşüncelere sahip olabileceği göz önünde tutulmalıdır. Unutmayalım ki, hiç kimse ben değil, ben hiç kimse değilim.
 • Olumlu, olumsuz tüm eleştiriler kıymetlidir. Eleştirileri dinleyin ve kişiselleştirmeyin.
 • Yazmak her zaman akılda kalır. Küçük notlar almaktan çekinmeyin. Yazdıklarınızın farkında olmadan aklınızda kalacağını göreceksiniz. Not defteri, kalem ya da benzeri ekipmanlar bazen hayat kurtarır. Yanınızdan ayırmayın.
 • Konuşmak kadar dinlemekte önemlidir. Bazı iletişimciler ve psikologların yaklaşımıdır, 1 sus ve 2 dinle. Karşımızdakine değer verme ölçütlerinden birisidir dinlemek.
 • Zamanı iyi yönetin. Öncelikler sırası oluşturabilir, böl-parçala-yönet tekniğini kullanabilirsiniz.
 • Bir işe odaklanırken, farklı bir işi yürütmek zordur. Yapabileceğimiz ölçüde, önce bir işi tamamlayıp, diğerine geçmek gerekir. Dış uyaranlar her zaman dikkat dağıtır. Telefon, sosyal medya, whatsapp grupları, iş arkadaşımın iş dışı sohbetleri o an dikkatimi verdiğim konu dışında, dış uyarandır.
 • İş arası molaları çok kıymetlidir. Özellikle, kapalı bir ortamda çalışıyorsak, yerimizden kalkıp, kısa mesafeli bir yürüyüş sonrası tekrar çalışmak sizi mental olarak da rahatlatır.
 • İş hayatında, kendimizi yakın hissettiğimiz kadar uzak durmayı tercih ettiğimiz çalışma arkadaşlarımız da olacaktır. Buranın bir iş yeri olduğunu ve amacımızın kurumsal başarıya fayda sağlamak olduğunu kendimize hatırlatmalıyız. İş hayatında, iş arkadaşı ve görev tercihi yapamayız. İş hayatımızın dışındaki özel hayatımızın seçimleri bize aittir.
 • Çalıştığımız iş yerine uygun, müşteri ziyaretlerine uygun ve kendimize yakışanı giyinmek önemlidir. Dış görünüşünüz, sizi, duruşunuzu ve imajınızı yansıtır.
 • Her sorunun bir çözümü olduğunu düşünün. İçinden çıkamayacağınızı düşündüğünüz bir sorun çıkarsa, yöneticilerinizle ya da çalışma arkadaşlarınızla konuşmaktan çekinmeyin.
 • En zararlı duygu “Ben” egosudur. Kurumda, “Biz” olarak düşünemeyen bir personel hem kendisine hem de ekip arkadaşlarına mental olarak zarar vermeye başlayacaktır. Başarılı ekiplerde biz bilinci ve aidiyet duygusunun yüksek olacağını göreceksiniz.
 • Hırs duygusunun azı karar, çoğu zarardır. Belirli ölçülerde hırs ve rekabetin faydalı olabileceğini bile söyleyebiliriz. Her duyguda olduğu gibi, fazla hırsın da bazen telafi edilemez hatalar yaptırdığını söyleyebiliriz.
 • Yarışın hep kendinle olsun. Kendine yatırım yapmak, araştırmak, okumak, yeni yerler keşfetmek ve hiç usanmadan öğrenmek her zaman avantaj sağlar.
 • Stresli olmak, takıntılı olmak ve tepkisellik, kişiyi yoran duygu ve davranış kalıplarıdır. İş hayatında süresince sürekli bizi yoracaktır. Öfke ve stres kontrolü yönetiminde başarılı olabilmeliyiz.
 • Aklımızda soru işareti olarak hiçbir şey kalmamalı. Soru işaretleri, o an cevaplanmadığında, ilerleyen dönemlerde karşımıza sorun olarak çıkar.
 • Çok çalışmak, mesailere kalmak, isteğe bağlı eve iş götürmek yerine verimli çalışmak kavramı önemlidir.
 • Düzenli uyku ve güne erken başlamak önemlidir.

“ Vakitli ve karanlıkta yatın. Saat 9 sonrası ışıkları azaltın. Telefon mavi ışık filtrelerini açın. Meletonin en büyük antioksidandır. Uyku, en büyük temizleyicidir. Dr. Ayşegül Çoruhlu”

Tüm bu maddelerin yanında en önemlisi ise hayatımızın işten ibaret olduğunu düşünmemeliyiz. İş odaklı olmak, işimizi sevmek güzeldir. Bununla birlikte aile, eş, dost akraba, kısa tatil ve hobilerle hayatımızı zenginleştirmek de iş hayatında başarılı olabilmenin formülleri arasında yer alıyor.

“İş hayatında nasıl başarılı olabilmeliyiz?” sorusunu daha iyi cevaplayabilmek için, Başarı ve Sonuç Odaklılık Eğitimi’ ne katılabilirsiniz.

İstanbul Eğitimler

Kurumsal  Eğitimler

Pazarlama Eğitimleri

Pazarlama Eğitimleri, kurumun imajı ve marka yönetimi açısından son derece önemlidir. Doğru ve amacına uygun olarak gerçekleştirilen pazarlama plan ya da stratejileri kurumu hedeflediği yere götürür.

Pazarlama, son dönemlerde kurumlar tarafından oldukça yoğun talep gören bir alan. İş böyle olunca da bu yöntemi en etkili şekilde kullanmak, firmaları rakiplerinden ön plana çıkarabiliyor.

İstanbul Eğitimler, Pazarlama Eğitimleri dahilinde, kurumların ihtiyacı olabileceği kategorilerde eğitimler ile siz profesyonellerin iş hayatına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nöro Pazarlama Eğitimleri, Dijital Pazarlama Eğitimleri, Mobil Pazarlama Eğitimleri, Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Pazarlama Uzmanlık Eğitimi, Kurumsal İletişim Eğitimi, Ürün ve Marka Yönetimi Eğitimi, Stratejik Araştırma Yönetimi Eğitimi, Pazarlama Planı Eğitimi bu seçeneklerden bazıları.

Sizler de pazarlama eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satış Eğitimleri

Satış eğitimleri ile amacımız, sektördeki konumunuza, kurum vizyon ve misyonuna uygun, doğru satış stratejileri ve doğru satış kanalları ile farkındalığınızın arttırılması yönündedir.

Satış, günümüzün en ritmik ve stresli mesleklerinden biri. Eğer, satış odaklı bir mesleğimiz varsa ve hedefimizi bu yönde belirlemişsek, üstüne profesyonel bir eğitim ile kendimizi geliştirmeye yönelik rotamızı çizebiliriz.

İstanbul Eğitimler, satış konusunda deneyimli eğitmenlerin uygulamalı eğitimleriyle sizin bu yönünüze daha da katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Nörosatış Eğitimi, Bayi Yönetimi Eğitimi, İleri Satış Becerileri Eğitimi, Satışta Çözüm Odaklılık Eğitimi, Satış Becerileri Geliştirme Eğitimi, Satışın Formülü Eğitimi, Temel Satış Becerileri Eğitimi, Stratejik Satış Yöntemleri Eğitimi, Telefonda Satış ve Müşteri Yönetimi Eğitimi, Satış Hedef Odaklılık Eğitimi, Kilit Müşteri Yönetimi Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de satış eğitimleri konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayalım ki doğru müşteriye doğru satış politikası, başarıyı arttıran en önemli etkendir.

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri

Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri ile hedef ve sonuç odaklı yönetim şekilleri, başarılı bir lider ve yöneticide olması gereken önemli özellikleri, stratejik yönetimin amacı, avantajları ve birçok konu başlıklarını uygulamalı olarak iş hayatınıza taşımanıza yardımcı oluyoruz.

Yöneticiler, yönetici adayları, girişimciler, firma sahipleri, liderler ve bu alanda ilerlemek isteyen herkes uygulamalı eğitimlerimize katılabilir.

Kabile Liderliği Eğitimi, Nöroliderlik Eğitimi, Stratejik Yönetim Eğitimi, Yönetimde Takım Ruhu ve Motivasyon, Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Fasitilasyon Eğitimi, Etkin Liderlik ve Yöneticilik Eğitimi, Performans Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Proje Yönetimi Eğitimi, Süreç Yönetimi Eğitimi, Temel Yönetim Becerileri ve Yöneticilik Eğitimi, Değişim Yönetimi Eğitimi, Kriz Yönetimi Eğitimi, Liderlik Eğitimi, Yöneticilik Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Birbirinden farklı, ihtiyaç ya da ilgi duyduğunuz alanlarda yer alan kişisel gelişim eğitimleri ile farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Temel Koçluk Atölyesi, Holistik Form Eğitimi, NLP ile Yaşam Koçluğu, Nefes Eğitimi, Farkındalık Eğitimi, Meditasyon Eğitimi, Mandala Çizim Eğitimi, Mandala ve Farkındalık Eğitimi, Renk ve Stil Eğitimi, Öğrenci Koçluğu ve Tercih Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Eğitimi, Etkili İletişim ve Diksiyon Eğitimi, Başarı ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, İş Yerinde Yetkinlik Eğitimi, Motivasyon ve Özgüven Kazanımı İçin İpuçları, Stres Yönetimi Eğitimi, Kişisel İmaj Yönetimi Eğitimi, İletişim Eğitimi, Dökümantasyon ve Raporlama Eğitimi, Toplantı Yönetimi Eğitimi, Problem Çözme ve Sonuç Odaklılık Eğitimi, Fasilitasyon Eğitimi, İnovasyon Eğitimi, E-posta Kullanımı Eğitimi, Etkili İletişim Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi seçeneklerimizden bazıları.

Sizler de bu konuda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Eğitimleri

İnsan Kaynakları Eğitimleri; İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi olarak yer almaktadır.

İnsan Kaynakları, kurumların en stratejik yeridir. Kurumların menfaatlerini ön plana çıkaracak noktalarda karar vericidir. Çalışan ve üreten motivasyonunu sürekli zinde tutmakla sorumludur.

Bizler de bu kriterlerin sizler için önemli olabileceği düşüncesiyle, İnsan Kaynakları Eğitimi, İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi, Eğitimcinin Eğitimi, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi organize etmekteyiz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimleri ile kurumların mevcut müşterilerini korumaları ve gelecek dönemde de müşteri memnuniyeti sağlanması amaçlanmaktad

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi, kurum içerisinde gerekli olan satınalma, stok, depo ve tedarik konuları uygulamalı örnekleriyle aktarılmaktadır.

Sizler de Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi konusunda ilerlemeyi hedefleyenlerdenseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Muhasebe ve Finans Eğitimleri

Muhasebe ve Finans Eğitimleri, kurumların muhasebe ve finans bölümlerinde çalışmakta olan personele ya da kurumların farklı bölümlerinde çalışıp, bu konulara ilgi duyan personele katkı sağlamaktadır.

Danışmanlık Hizmeti

İstanbul Eğitimler, kurumsal eğitim programlarının dışında, kurumların ihtiyaç ve taleplerine yönelik danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Kurumsallaşma sürecine adaptasyon, görev tanımlarının yapılandırması, yetenek ve performans yönetimi, insan kaynakları süreçleri, kurumsal iletişim, iş analizi, kurum kültürü ve kurum algısı oluşturma, bireysel koçluk ve mentorlük faaliyet gösterdiği danışmanlık alanlarıdır.

Nasıl İlerleriz?

Mevcut durum ve süreç analiz ederiz.
Hedef ve beklentilerinizi dinleriz.
Uygulama Planı oluştururuz.
Süreci başlatırız.

Kurumsal Danışmanlık Kategorileri
Kurumsal Gelişim Planı Danışmanlığı
Yönetim Danışmanlığı
Pazarlama Danışmanlığı
Satış Danışmanlığı
Satınalma Danışmanlığı
Depo ve Stok Yönetimi Danışmanlığı
Uluslararası Pazarlara Giriş Stratejileri Danışmanlığı

Kurumsal Gelişim Analizleri
Swot Analizi
Gap Analizi (Mevcut Durum Analizi)
Fayda Maliyet Analizi
Kalite Çemberleri
Portföy Analizi
Q-Sort Analizi
Delphi Tekniği
Nominal Grup Tekniği
Çoklu Oylama (Multivoting) Tekniği